Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Aktualności

Wydawnictwo Naukowe US z kolejną nagrodą

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego otrzymało podczas tegorocznych ogólnopolskich 12. Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA, które odbywają się równolegle z Warszawskimi Targami Książki (17-20 maja 2018 r.), specjalne wyróżnienie za formę edytorską w konkursie na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2018. Nagrodę przyznano za opracowanie edytorskie drugiego tomu „Atlasu historycznego Pomorza Zachodniego”.

Czytaj więcej...

Wykład prof. Włodzisława Ducha - ZMIENIONE MIEJSCE WYKŁADU

Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr hab. Edward Włodarczyk, zaprasza na Uniwersytecki Wykład Otwarty pt. „Umysł i mózg - istota świadomości”, który wygłosi prof. Włodzisław Duch z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w ramach Święta Uniwersytetu Szczecińskiego.

Czytaj więcej...

Sportowe Juwenalia 2018 oraz mecz władz US v ZUT

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Klub Uczelniany AZS, w związku z tegorocznym Dniem Sportu, zapaszają na „ XIII Sportowy Turniej Wydziałów Uniwersytetu Szczecińskiego”.

Czytaj więcej...

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Economy, Management, Environment”

Przez dwa dni międzynarodowe środowisko naukowców będzie dzieliło się wiedzą i doświadczeniem podczas IX Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Economy, Management, Environment”, która odbędzie się w Szczecinie w dniach 22-23 maja 2018 roku na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Czytaj więcej...

Festiwal Piosenki Niemieckiej

Studenci z Koła Naukowego Germanistów „Zunge” pod opieką dr Ewy Hendryk i dr Joanny Sumbor z Instytutu Filologii Germańskiej zapraszają na II edycję Festiwalu Piosenki Niemieckiej.

Czytaj więcej...

Zmarł Profesor Richard Pipes

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż 17 maja 2018 roku, w wieku 94 lat, zmarł prof. Richard Pipies, doctor honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego.

Czytaj więcej...

Uniwersytecka Gra Biegowa - znamy nagrody dla zwycięzców!

Uniwersytet Szczeciński świętuje 33 urodziny! Z tej okazji wszystkich aktywnych fizycznie – studentów, absolwentów i kandydatów na studia, biegaczy, sportowców i amatorów, szczecinian i mieszkańców regionu oraz wszystkich lubiących aktywne spędzanie wolnego czasu − zapraszamy do udziału w grze miejskiej pn. „Uniwersytecka Gra Biegowa”, która w tym roku odbędzie się 3 czerwca pod hasłem „Śladami architektury Uniwersytetu Szczecińskiego” w ramach Festynu Rodzinnego na Jasnych Błoniach.

Czytaj więcej...

Uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego

JM prof. dr hab. Edward Włodarczyk, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, oraz Urszula Pańka, Dyrektorka Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli - mają zaszczyt zaprosić na uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego.

Czytaj więcej...

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić