70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Karate Shotokan dla pracownika US

Piotr Szumiło, pracownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu US, po spektakularnym sukcesie na Mistrzostwach Świata w Karate Shotokan, gdzie zdobył pierwszy, historyczny złoty medal dla Polski w prestiżowej konkurencji kumite drużynowe seniorów, utrzymuje dobrą passę i zdobywa brąz na Mistrzostwach Polski, które odbyły się 7 listopada w Toruniu.

W zawodach, do których zgłosiła się rekordowa liczba uczestników, wystartowało 260 zawodników z 46 klubów z całej Polski. Piotr Szumiło zdobył trzecie miejsce w kategorii kumite indywidualne seniorów. Karateka stoczył trzy zwycięskie walki i uległ w czwartej, zdobywając ostatecznie brązowy medal. Na podium oprócz zawodnika związanego z Uniwersytetem Szczecińskim, stanęli również: Kamil Warda z Klubu Sportowego "Olimp" zdobywając złoto, Rafał Królewski z Kaisho Karate Klub ze srebrnym medalem oraz Paweł Wendt z Klubu Sportowego Gokken również z brązem.

Piotr Szumiło jest zawodnikiem klubu Bodaikan Szczecin, gdzie od 20 lat trenuje pod okiem trenera, Piotra Juszczaka. Sponsorem sportowca jest firma Hayashi.