South Baltic in Moving Images – premiera filmu

Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Uniwersytet w Wismarze zapraszają  na uroczystą premierę filmu dokumentalnego “South Baltic in Moving Images”, prezentującego proces realizacji najlepszych projektów z funduszy Programu Interreg Południowy Bałtyk 2007-2013. Film realizowano w pięciu krajach stowarzyszonych w programie: w Polsce, Niemczech, Danii, Szwecji oraz Litwie.

Film przedstawia najlepsze praktyki realizacji projektów realizowanych na rzecz szeroko pojętego zrównoważonego rozwoju regionów Morza Bałtyckiego. Widzowie będą mieli możliwość poznania realizatorów projektów w ich naturalnym środowisku pracy: w portach, marinach, biurach, uczelniach wyższych, gospodarstwach rolnych − zarówno w Danii, Niemczech, na Litwie, jak i w Polsce oraz Szwecji. W trakcie realizacji filmu ekipa realizatorów projektu skupiła się na kilku głównych osiach tematycznych związanych z: przedsiębiorczością, rynkiem pracy, transportem, środowiskiem oraz turystyką.

Premiera filmu „South Baltic in Moving Images” zgromadzi szereg interesariuszy Programu Południowy Bałtyk, będzie także okazją do wymiany doświadczeń, potrzeb i oczekiwań w zakresie dalszej współpracy. Celem spotkania jest stworzenie podstawy dla szerzenia idei interdyscyplinarnej, transnarodowej i międzykulturowej współpracy, która przełoży się na rozwój w zakresie niebieskiej oraz zielonej gospodarki.

Film został zrealizowany na zamówienie Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu Interreg Południowy Bałtyk 2007-2013 (finansowanego z funduszy ERDF). Głównym celem Programu Współpracy Transgranicznej Południowy Bałtyk 2007-2013 jest wzmocnienie zrównoważanego rozwoju obszaru Południowego Bałtyku poprzez wspólne działania zwiększające jego konkurencyjność i wzmacniające integrację między ludźmi i instytucjami.

Premiera odbędzie się w piątek, 20 listopada, na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług US, przy ul. Cukrowej 8, w budynku Service Inter Lab, w sali 316 (3 piętro). Przed premierą filmu, o godz. 11.15, organizatorzy zapraszają dziennikarzy i fotoreporterów na konferencję prasową, podczas której przedstawione zostaną szczegóły związane z realizacją projektu.

W załączeniu znajdą Państwo agendę premiery.

Załączniki:
Pobierz plik (SBMI_Grand_Premiere_AGENDA pl.pdf)SBMI_Grand_Premiere_AGENDA pl.pdf[ ]148 Kb