Katedra Mikrobiologii i Katedra Immunologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Polskie Towarzystwo Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej – Oddział Szczecin serdecznie zapraszają na spotkanie naukowe współorganizowane z programem „Uniwersytet Szczeciński – Lider Przyszłości” i, które odbędzie się 27 listopada 2015 roku o godzinie 10.30 w sali 102 przy ul. Wąskiej 13 Wydziału Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego.

Porządek spotkania:

1. Słowo wstępne (immunologia a współczesność) – Prof. dr hab. Wiesław Deptuła (Katedra Mikrobiologii, Wydział Biologii, Uniwersytet Szczeciński)

2. „Układ wegetatywny – ważny regulator makroorganizmu ssaków – fakty znane i nieznane” wygłosi Prof. dr hab. Mirosław Łakomy – emerytowany prof. zw. UWM w Olsztynie, twórca neuroanatomii w Polsce i Redaktor czasopisma z listy filadelfijskiej Polish Journal of Veterinary Sciences.

Jednocześnie, pragniemy poinformować, iż pierwotny wykład Dr hab. prof. UWM Halina Romanowska – Łakomy (Zakład Antropologii Filozoficznej, Filozofii Kultury i Estetyki, Wydział Humanistyczny, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski) - "Jeszcze nie cyborg, a już nie pełny człowiek – czy istota ludzka może stać się cyborgiem" został odwołany.

Dodatkowych informacji udziela dr hab. Paulina Niedźwiedzka-Rystwej, prof. US, Katedra Immunologii, Wydział Biologii US tel. 091 4441593