INTERSTUDENT 2015 - Konkurs na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce

Do 7 grudnia można zgłaszać kandydatów do 6. edycji konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Chcemy nagrodzić zagranicznych studentów, którzy budują współpracę między kulturami i wzbogacają polskie środowisko akademickie. Konkurs organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy w ramach programu "Study in Poland".

Na polskich uczelniach studiuje obecnie ponad 46 tysięcy obcokrajowców ze 150 krajów. To właśnie do nich kierowany jest konkurs INTERSTUDENT. Kapituła i internauci wybierają najlepszych spośród studentów zagranicznych studiujących w polskich uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich w języku polskim i językach obcych.

Szukamy ludzi, których działalność wzbogaca ich środowisko akademickie i wspiera wymianę kulturową. Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim - kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa, działania na rzecz wielokulturowości oraz dobre wyniki w nauce, czy też udział w ciekawych projektach badawczych.

Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy.

Z doświadczenia poprzednich edycji konkursu wiemy też, że zwyciezcy konkursu są znakomitymi "ambasadorami" uczelni, na których studiują oraz naszego kraju. Nagłośnienie konkursu i sylwetek laureatów przez media daje Uczelni znakomitą możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć w procesie umiędzynarodowienia.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 7 grudnia 2015 r.

ANKIETA KONKURSOWA (.doc, .pdf)

Gala Finałowa konkursu INTERSTUDENT odbędzie się 21 stycznia 2016 r., podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2016" organizowanej w Gdańsku we współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i Miastem Gdańsk.

Konkurs został objęty Honorowym Patronatem prof. Wiesława Banysia,

Przewodniczącego KRASP.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poprzednich edycji konkursu.

Więcej na stronie www.studyinpoland.pl/interstudent