Akustyczeń 2016 Festiwal Szczecin - AKUSTYCZEŃ NA RÓŻOWO

Zapraszamy serdecznie na kolejną edycję Akustyczeń Festiwal 2016, której regularnym mecenasem jest Uniwersytet Szczeciński. W najbliższej odsłonie, po raz kolejny, festiwal wejdzie z impetem w tkankę miejską, rozłoży na czynniki pierwsze niezliczoną ilość dźwięków, określających style w muzyce od czasów zamierzchłych po dzień dzisiejszy.

Szczecin jest wciąż nie do końca odkrytą przestrzenią dla życia i kreacji, przestrzenią złożoną z wiekowych relacji pomiędzy wieloma kulturami, miejscem dialogu. Dla niektórych jego mieszkańców, Szczecin bywa stanem ducha. Festiwal w mieście dziesiątków serc nie powinien więc odbywać się w jednej zamkniętej przestrzeni, bo nie w jednym, a w co najmniej kilku jego obszarach da się wyczuć puls i tętno.

Celem nadrzędnym projektu jest skuteczna aktywacja przestrzeni miejskiej, poprzez wcielenie w życie atrakcyjnej – nie tylko dla mieszkańców miasta – oferty kulturalnej. Poprzez tego typu wydarzenia, będące zbiorem koncertów, atrakcji performatywnych, wystaw oraz spotkań, Miasto Szczecin ma dostrzegać ciągłe zmiany w kreacji twórczej i być poligonem dla tych zmian. Projekt Akustyczeń 2016 realizuje między innymi założenia szczecińskiego Złotego Szlaku, ale nie tylko, bo wydarzenia festiwalowe umiejscowimy w placówkach leżących na naprawdę przeróżnych szlakach: Teatr Kana i Piwnica Kany, 13 Muz, Radio Szczecin, Trafo Trafostacja Sztuki w Szczecinie, Dom Kultury Słowianin, Rocker Club, Free Blues Club, Hormon Cafe i inne.

Więcej informacji pod adresem: www.akustyczen.pl

PROGRAM: http://bit.ly/akustyczen2016

PARTNERZY I ORGANIZATORZY

Mecenat