I Popołudniowe spotkanie kulickie - "Z przeszłości Kulic"

13 stycznia 2016 r. w ośrodku konferencyjnym Uniwersytetu Szczecińskiego w Kulicach odbędzie się I Popołudniowe spotkanie kulickie. Start o godzinie 15:00.

Celem spotkanie jest pokazanie w formie popularno-naukowej wybranych zagadnień z przeszłości Kulic i okolic od czasów prehistorycznych do współczesnych oraz ich walorów edukacyjnych. Spotkanie jest skierowane do wszystkich zainteresowanych dziejami Kulic i historycznej Ziemi nowogardzkiej oraz doberskiej, w tym nauczycieli.

15.30 Otwarcie

• Jego Magnificencja Rektor US — prof. dr hab. Edward Włodarczyk

• kierownik ośrodka uniwersyteckiego w Kulicach — dr Sławomir Szafrański

• prezes stowarzyszenia Akademia Kulice - dr Paweł Migdalski

16.00-17.30 Sesja referatowa

dr Agnieszka Matuszewska (Katedra Archeologii US) — „Starzy ludzie nazywają jeszcze wzniesienie na Wodnicy Drewnianą Dobrą, i chodzą gadki, że mieli tam swoją siedzibę olbrzymi". Megality ziemi nowogardzkiej - niewykorzystany potencjał?

dr hab. prof. US Agnieszka Szudarek (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US) — Bismarckowie zKulic — zarys historii rodziny

dr hab. prof. US Margorzata Machałek (Uniwersyteckie Centrum Edukacji) — Kulice w czasach PRL. Wybrane zagadnienia

Ewa Stanecka (Zachodniopomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków) — Pałac i park w Kulicach — aspekt konserwatorski

Dyskusja, moderacja dr Paweł Migdalski i dr Sławomir Szafrański

18.00-19.30— poczęstunek

18.00-19.30 Debata— Do czego potrzebna nam historyczna edukacja regionalna?

dr hab. prof. US Małgorzata Machałek, dr Sławomir Iwasiów (Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa, redaktor naczelny Refleksji Zachodniopomorskiego Dwumiesięcznika Oświatowego), dr Paweł Migdalski, prowadzenie: Jolanta Aniszewska (Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie).

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub pod numerem tel. 91 444 10 13; 91 444 10 87, 696 978 784