Kulice ku przyszłości - inauguracja

Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr hab. Edward Włodarczyk, zaprasza do udziału w spotkaniu Kulice – ku przyszłości, na którym oficjalnie wznowiona zostanie działalność Zespołu Dworsko-Parkowego Uniwersytetu Szczecińskiego pod nową nazwą − Ośrodek Konferencyjno-Edukacyjny Uniwersytetu Szczecińskiego w Kulicach.

Spotkanie, którego celem będzie przedstawienie koncepcji działalności ośrodka, odbędzie się w piątek, 11 marca, w Kulicach. W programie inauguracji ośrodka zaplanowana jest konferencja prasowa.

Wybudowany w XIX wieku dwór odremontowano w latach 1994-1995 z funduszy niemieckich i Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, dzięki zaangażowaniu przedwojennego właściciela Filipa von Bismarcka. Od 2002 roku właścicielem zabytkowego dworu i parku jest Uniwersytet Szczeciński. W latach 1995-2013 dworem zarządzała fundacja Akademia Europejska Kulice-Kulz, organizując szereg konferencji i seminariów naukowych poświęconych, między innymi, problematyce polsko-niemieckiego pogranicza.

Podczas spotkania Kulice – ku przyszłości zaprezentowana zostanie misja oraz cele i zadania reaktywowanego ośrodka uniwersyteckiego − w sferze nauki, edukacji i kultury, a także przedstawiona zostanie koncepcja działalności jednostki, zaplanowana z uwzględnieniem strategicznego wykorzystania potencjału naukowego i kulturalnego Szczecina, partnerów z Niemiec, instytucji i stowarzyszeń ziemi goleniowskiej i sąsiadujących gmin oraz podobnych ośrodków z krajów europejskich, zwłaszcza nadbałtyckich.

Jednocześnie, wydarzenie będzie okazją do zapoznania się z bogatym dorobkiem Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Szczecińskiego (http://www.wn.usz.edu.pl/).

Organizatorami spotkania są: dr Sławomir Szafrański, kierownik Ośrodka Konferencyjno-Edukacyjnego US w Kulicach oraz dr Paweł Migdalski, prezes Stowarzyszenie Akademia Kulice.

PROGRAM

11.00-12.30 Przejazd autokarem ze Szczecina do Kulic (rektorat Uniwersytetu Szczecińskiego)

13.00-13.15 Powitanie zebranych - JM Rektor US prof. dr hab. Edward Włodarczyk

13:15-14:45 Prezentacje:

prof. dr hab. J. Hackmann, Uniwersytet Szczeciński – Kulice na mapie intelektualnej pogranicza polsko-niemieckiego: dorobek i perspektywy

dr Olga Sietnicka, Akademia Sztuki, Szczecin – Projekt nowych przestrzeni w Kulicach

dr Paweł Migdalski, Uniwersytet Szczeciński – Stowarzyszenie Akademia Kulice

dr Sławomir Szafrański, Uniwersytet Szczeciński – Misja Kulic – od regionu po Europę

14.45-15.00 Przerwa kawowa

15:00-16:00 Dyskusja i konferencja prasowa

16.00-17.00 Poczęstunek

17.00-18.30 Przejazd z Kulic do Szczecina

Dziennikarzy i fotoreporterów zainteresowanych udziałem w inauguracji oraz bezpłatnym transportem do Kulic zorganizowanym przez US, proszę o wypełnienie formularza akredytacyjnego i przesłanie go na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Akredytacje będą przyjmowane do 9 marca (środa), do godz. 12.00. Zgłoszenie powinno zawierać następujące informacje:

- imię i nazwisko,

- nazwa redakcji,

- nr telefonu,

- informacja, czy będą chcieli Państwo skorzystać z bezpłatnego transportu US,

- następująca treść: Wyrażam zgodę  na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.).

Administratorem danych jest Uniwersytet Szczeciński. Dane będą przetwarzane w celu akredytacji i nie będą udostępniane odbiorcom danych, w rozumieniu art. 7 pkt 6 ustawy o ochronie danych osobowych. Podanie danych jest dobrowolne.

Serdecznie zapraszam do udziału w inauguracji Ośrodka Konferencyjno-Edukacyjnego US w Kulicach.