Alf laila wa laila… Świat arabski – jego różnorodność, kultura i wiara

Zapraszamy do udziału w cyklu prelekcji prof. Michała Jarneckiego „Oblicza Bliskiego Wschodu”. Będzie to doskonała okazja, aby dzięki opowieściom oraz fotografiom autora lepiej poznać mozaikę kulturową, historyczną i geograficzną regionu, ze szczególnym uwzględnieniem krajów arabskich.

Wbrew szeroko rozpowszechnionym stereotypom świat arabski nie stanowi bowiem monolitu – jest szalenie różnorodny. A jego odwołująca się do systemu wierzeń i praktyk religijnych kultura nie może być w żadnym razie utożsamiana z tak ostatnio nagłośnionym medialnie islamskim fanatyzmem.

Michał Jarnecki jest historykiem „czasów nowszych”, specjalizującym się w problematyce powstań narodowych, relacji polsko-czechosłowacko-ukraińskich oraz dziejów Rusi Zakarpackiej. Pracuje na kaliskim Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM. Prywatnie jest jednak przede wszystkim globtroterem, który odwiedził 149 państw. Stanowi to jego wielką pasję oraz sposób na życie.

Termin: 17 marca 2016 (czwartek), godz. 17.00

Miejsce: Biblioteka Międzywydziałowa, al. Piastów 40b, budynek 3

Kontakt: tel. (91) 444 26 39, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , www.bg.szczecin.pl/bm

Załączniki:
Pobierz plik (Świat arabski - plakat.pdf)Świat arabski - plakat.pdf[ ]251 Kb