Szczecin Humanistyczny - Mózg a humanizm

Zapraszamy na cykl wykładów otwartych na Wydziale Humanistycznym pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dra hab. Edwarda Włodarczyka.

Człowiek to miasto, w którym mieszka. Szczecin jest miastem humanistycznym, o niezwykłej historii i tradycji. Miastem wielokulturowym, w którym spełnia się definicja człowieka i obywatela, jego praw i wolności.

W czasach, gdy stałe dążenie człowieka do potwierdzania i powiększania swojej wartości przejawia się coraz częściej jako życie poza godnością ludzką i osobistą, konieczne wydaje się podjęcie humanistycznego dialogu nad  „możliwością ulepszania człowieka”.

Celem wykładów jest szerokie upowszechnianie treści humanistycznych, propagowanie kultury humanistycznej, krzewienie idei studium humanitatis, prezentacja humanistycznych intencji edukacji - w duchu tolerancji, ku wielokulturowemu dialogowi i ochronie humanitas.

Mamy zaszczyt zaprosić na wykład otwarty z cyklu Szczecin Humanistyczny, który odbędzie się w dniu 7 kwietnia (czwartek) 2016 roku o godzinie 13:30 w sali Rady wydziału Humanistycznego (ul Krakowska 71-79).

Wykład: "Mózg a humanizm" wygłosi dr hab. Andrzej Potemski, prof. US

wykładowi towarzyszy wystawa fotografii pt. "Cztery pory roku".

Po pełne informację nt. wydarzenia zapraszamy pod adres: http://szczecinhumanistyczny.usz.edu.pl