Izrael – ziemia nie całkiem święta

Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Oblicza Bliskiego Wschodu”. Tematem prelekcji prof. Michała Jarneckiego będzie Izrael – państwo, którego tożsamość wyrasta nie tylko z judaizmu, lecz także z różnych, pochodzących z całego świata świeckich tradycji. W opowieści tej bardzo istotny jest wątek polski.

Prelegent: prof. UAM dr hab. Michał Jarnecki

Michał Jarnecki – historyk „czasów nowszych”, specjalizujący się w problematyce powstań narodowych, relacji polsko-czechosłowacko-ukraińskich oraz dziejów Rusi Zakarpackiej. Pracuje na kaliskim Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM. Prywatnie jest jednak przede wszystkim globtroterem, który odwiedził 149 państw. Stanowi to jego wielką pasję i sposób na życie.

Termin: 21 kwietnia 2016 (czwartek), godz. 17.00

Miejsce: Biblioteka Międzywydziałowa, al. Piastów 40b, budynek 3

Kontakt: tel. (91) 444 26 39, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , www.bg.szczecin.pl/bm

Izrael - plakat