Libia – historia, ludzie, nafta i Sahara

Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Oblicza Bliskiego Wschodu”. Tematem prelekcji prof. Michała Jarneckiego będzie Libia – kraj rozdarty wewnętrznym konfliktem, u którego podstaw leży destabilizacja sytuacji politycznej po obaleniu wieloletniego, nieżyjącego już dyktatora Mu’ammara al-Kaddafiego.

Libia to także ogromne przestrzenie kryjące starożytne zabytki, pola bitewne II wojny światowej (z polskimi mogiłami w Tobruku) oraz wspaniałe, różnorodne pustynne pejzaże.

Prelegent: prof. UAM dr hab. Michał Jarnecki – historyk „czasów nowszych”, specjalizujący się w problematyce powstań narodowych, relacji polsko-czechosłowacko-ukraińskich oraz dziejów Rusi Zakarpackiej. Pracuje na kaliskim Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM. Prywatnie jest jednak przede wszystkim globtroterem, który odwiedził 149 państw. Stanowi to jego wielką pasję i sposób na życie.

Termin: 19 maja 2016 (czwartek), godz. 17.00, wstęp wolny

Miejsce: Biblioteka Międzywydziałowa Uniwersytetu Szczecińskiego, al. Piastów 40b, budynek 3

Kontakt: tel. (91) 444 26 39, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , www.bg.szczecin.pl/bm