Mecz władz uczelni Uniwersytet Szczeciński - Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny

Już po raz jedenasty Władze Rektorskie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz Uniwersytetu Szczecińskiego z okazji Sportowych Juwenaliów 2016 zmierzyły się w prestiżowym meczu halowej piłki nożnej o Puchar Prezesa Środowiskowej Organizacji AZS w Szczecinie, prof. zw. dr hab. Waldemara Tarczyńskiego.

Historia tych pojedynków sięga roku 2006, kiedy mecze odbywały się bardziej w formie towarzyskiej. Przez te lata to spotkanie urosło do rangi „świętej wojny” a przygotowania i selekcja zawodników trwa praktycznie przez cały rok.

Mecz rozpoczął kopnięciem piłki JM Rektor US prof. dr hab. Edward Włodarczyk, dając sygnał do walki o puchar. Sytuacja na boisku w ciągu godziny zmieniała się jak w kalejdoskopie. To raz jedna, to raz druga drużyna obejmowała prowadzenie ale gdy w drugiej połowie meczu reprezentacja ZUT objęła prowadzenie dwoma bramkami wydawało się, że już po meczu. Jednak nasza drużyna potrafiła odzyskać kontrolę nad sytuacją na boisku i cały mecz zakończył się wynikiem 6 : 6. Zgodnie z regulaminem, aby wyłonić zwycięzcę spotkania potrzeba była seria rzutów karnych. Dzięki wspaniałym paradom bramkarskim naszego bramkarza mgr Adama Śpiewaka oraz niesamowitemu strzałowi prof. Jacka Batóga drużyna US pokonała reprezentację ZUT 9 : 7.

Radości nie było końca a z rąk JM Rektora US nasi zawodnicy odebrali puchar i medale.

Rewanż za rok na obiektach US i już drużyna pod wodzą prof. Jacka Batóga zapowiada walkę o zachowanie pucharu na kolejny rok.

20160518 195304