Umowa o współpracy w zakresie dydaktyki na kierunku Marine and Coastal Geosciences

Uniwersytet Szczeciński oraz Leibniz Institute For Baltic Sea Research Warnemünde, podpisały porozumienie, którego celem jest dążenie do zapewnienia poprawy procesu nauczania i międzynarodowego zrozumienia w obu środowiskach akademickich oraz współpraca z Ernst-Moritz-Arndt University Greifswald (EMAU) w zakresie dydaktyki na kierunku Marine and Coastal Geosciences, studiów drugiego stopnia kończących się uzyskaniem dyplomów US i EMAU.

Głównym założeniem programowym wspólnie prowadzonych przez Uniwersytet Szczeciński i Ernst-Moritz-Arndt University Greifswald (EMAU) studiów na kierunku Marine and Coastal Geosciences, jest umożliwienie studentom uzyskania interdyscyplinarnej specjalizacji w dziedzinie geologii morza i oceanografii, w tym w szczególności w zakresie tematycznym Morza Bałtyckiego i obszarów jego wybrzeża.

Program studiów obejmuje cztery semestry - nauczanie modułowe będzie prowadzone na US, EMAU oraz w IOW. Semestr pierwszy i drugi studenci odbędą na Uniwersytecie Szczecińskim, semestr trzeci na Uniwersytecie im. Ernsta Moritza Arndta, a semestr czwarty mogą odbywać na US albo na EMAU, zgodnie z własnym wyborem. Zajęcia dydaktycznie w IOW prowadzone będą w przerwie pomiędzy semestrem drugim i trzecim.

Umowa została podpisana 20 lipca w Warnemünde przez prof. dr. Edwarda Włodarczyka – rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dr. Marka Dutkowskiego - prodziekana ds. nauki Wydziału Nauk o Ziemi,  prof. dr. Ulricha Bathmanna – dyrektora Leibniz Institute For Baltic Sea Research Warnemünde oraz prof. dr. Detlefa Schulz-Bulla – zastępcę dyrektora Leibniz Institute For Baltic Sea Research Warnemünde, kierownika Oddziału Chemii Morskiej.

IMG 3785 SKU

IMG 3807 SKU

Autorką zdjęć jest pani dr Sandra Kube z IOW.