Matematyka w obiektywie 2016

Uczniów, nauczycieli, studentów i tych wszystkich, którzy potrafią w fotografii oddać fascynujące piękno „królowej nauk”, zapraszamy do udziału w siódmej edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego MATEMATYKA W OBIEKTYWIE.

Prace oceniać będą dydaktycy matematyki, przedstawiciele Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Polskiego Towarzystwa Matematycznego i Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego. Zgłoszenia on-line w formie fotografii o walorach poznawczych, dydaktycznych, estetycznych wraz z tytułami i opisami, należy przesyłać do 31 października. Tematyka konkursowa to matematyka w przyrodzie martwej i ożywionej, geografii, architekturze oraz sztuce. Obowiązują dwie grupy wiekowe do 20 oraz od 20 lat.

Konkurs został wyróżniony patronatami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin, JM Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezesa Fundacji XX. Czartoryskich.

Więcej informacji: www.mwo.usz.edu.pl oraz dr hab. Małgorzata Makiewicz, tel. 608 575 775