Szczecińskie Dni Kultury Francuskiej 14-21 listopada 2016

Alliance Francaise w Szczecinie, Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej Oddział w Szczecinie przy współpracy z Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania, Wydziałem Humanistycznym i Wydziałem Filologicznym US zaprasza na Szczecińskie Dni Kultury Francuskiej.

Organizatorzy w ostatnich latach starali się przedstawiać szeroką panoramę francuskiej kultury obejmującą oprócz sztuk pięknych kulturę techniczną, naukową, kulturowe filary rozwoju, które budują pozycję Francji jako kraju należącego do światowej elity państw rozwiniętych.

Szczególnym elementem potencjału rozwojowego Francji jest kultura społecznej odpowiedzialności jednocząca Francuzów w zbiorowych działaniach na rzecz dobra wspólnego. Polska doświadczyła w przełomowych wydarzeniach lat 1980 – 1990 dobrodziejstw społecznych odruchów Francuzów, którzy służyli Polakom wszechstronnym wsparciem w staraniach o odzyskanie i odbudowę suwerenności. Francuski przykład kultury społecznej odpowiedzialności ma dla nas nie tylko symboliczną wartość historyczną, ale także jest wart praktycznego zastosowania w rozwiązywaniu współczesnych problemów rozwojowych Europy i Świata. Dlatego „Kultura społecznej odpowiedzialności” została wybrana na motyw przewodni szczecińskich Dni Kultury Francuskiej 2016.

Zapraszamy do zapoznania się z programem TUTAJ >>>

Załączniki: