Oświadczenie władz US dotyczące zamachu w Berlinie

Władze rektorskie, społeczność akademicka oraz studenci Uniwersytetu Szczecińskiego są głęboko poruszeni informacjami o ataku terrorystycznym, do którego doszło wieczorem, 19 grudnia, na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie. To okrutny zamach zmierzający do sterroryzowania niewinnych obywateli, wzbudzenia lęku, poczucia zagrożenia oraz przede wszystkim działanie wymierzone przeciwko najważniejszym humanistycznym wartościom. Ta tragedia dotyka całej Europy.

Składamy najgłębsze kondolencje bliskim ofiar tego okrutnego ataku, szczególne zaś wyrazy współczucia przekazujemy rodzinie zamordowanego w Berlinie Polaka. Łącząc się w ubolewaniu, wyrażamy solidarność i wsparcie dla narodu niemieckiego oraz stanowczo sprzeciwiamy się wszelkim aktom terroryzmu oraz ekstremistycznym działaniom zagrażającym życiu, zdrowiu i bezpieczeństwu niewinnych osób.

Władze Uniwersytetu Szczecińskiego