17 stycznia 2017 roku w Szczecinie na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego odbędzie się konferencja naukowa pt. „Uwarunkowania funkcjonowania transportu morskiego Polski w drugiej dekadzie XXI wieku”.

Spotkanie to jest organizowane przez Katedrę Gospodarki Światowej i Transportu Morskiego WZIEU US dla uczczenia 90-lecia urodzin prof. zw. dr hab. Franciszka Gronowskiego, jednego z twórców Szczecińskiej Szkoły Ekonomiki Transportu.

Konferencja poświęcona zostanie przypomnieniu bogatego dorobku naukowego, dydaktycznego oraz praktycznego jaki wypracował Profesor Franciszek Gronowski w trakcie swojej wieloletniej pracy zawodowej. Jednocześnie mamy nadzieję, że spotkanie stanie się doskonałą okazją do dyskusji naukowców, praktyków gospodarczych i przedstawicieli administracji publicznej nad uwarunkowaniami w jakich współcześnie funkcjonują polscy armatorzy morscy oraz porty morskie.