Szkolenie: "Tłumaczenie w środowisku wielokulturowym i wieloreligijnym"

Pomorskie Koło Towarzystwa tłumaczy przysięgłych i specjalistycznych TEPIS i Szkoła Tłumaczy Wydziału Filologicznego US zapraszają na szkolenie, pn. "Tłumaczenie w środowisku wielokulturowym i wieloreligijnym".

Tematy:

1. Kraje pochodzenia uchodźców i imigrantów w Polsce.
2. Uchodźcy z Kaukazu Północnego w Polsce - mentalność, różnice kulturowe i religijne, sytuacja polityczna.
3. Islam i muzułmanie w Polsce, na świecie.

Szkolenie, które przeprowadzi Fundacja MultiOcalenie

Prowadzący:

Khavra Elbazdukaeva (Czeczenka z ochroną uzupełniającą, mieszkająca w Warszawie od 15 lat, od 10 lat zatrudniona jako mentor uchodźców i mediator. Prowadzi szkolenia dla funkcjonariuszy służb mundurowych i urzędników państwowych, m.in. na temat Kaukazu Północnego oraz różnic religijnych; członkini zarządu Fundacji MultiOcalenie).

Mohamed Ali Douiri (Tunezyjczyk od 10 lat mieszkający w Polsce, specjalista ds. islamu i świata arabskiego, trener szkoleń dla służb mundurowych (Straży Granicznej i Policji). Jest opiekunem sądowym małoletnich cudzoziemców bez opieki, ubiegających się o ochronę międzynarodową w RP).

Dorota Parzymies (od 15 lat koordynator krajowych i zagranicznych projektów dotyczących pomocy na rzecz uchodźców, imigrantów i repatriantów oraz dialogu międzykulturowego. Od 2007 r. prowadzi szkolenia dla służb mundurowych i urzędników państwowych, z zakresu szeroko pojętej sytuacji cudzoziemców. Założycielka i wieloletnia prezes Fundacji MultiOcalenie).

Termin: 21.01.2017 r. (sobota), godz. 16:00 – ok. 20:00

Miejsce: Willa West-Ende, al. Wojska Polskiego 65, Szczecin

Zgłoszenia należy przesyłać do 16.01.2017r. na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wpisowe: 20 zł dla studentów, 35 zł dla członków TEPIS, 45 zł dla niezrzeszonych

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o szkoleniu

W kwocie wpisowego: kawa/herbata i drobny poczęstunek noworoczny

Wpłaty na konto PT TEPIS do 17.01.2017 r.: 43 1020 1026 0000 1802 0214 2495