Wiosna Biologów 2017

Wydział Biologii już po raz szósty zaprasza na wspólne poszukiwania wiosny organizując WIOSNĘ BIOLOGÓWPracownicy i studenci Wydziału przygotowali szereg interesujących wykładów, pokazów, warsztatów oraz zajęć laboratoryjnych, podczas których będzie można poznać lepiej fascynujący świat roślin i zwierząt. Organizatorzy zapraszają m.in. na pokaz kilkunastu gatunków żywych owadów i pajęczaków tropikalnych, obserwację różnych gatunków porostów, wystawę grzybów.

W ten wyjątkowy dzień otworzą się drzwi nowoczesnych laboratoriów i sal wykładowych. Uczestnicy dowiedzą się: czy nietoperze naprawdę wkręcają się we włosy? co to są wirofagi? dlaczego pies stał się najlepszym przyjacielem człowieka? czy jesteśmy mięsożercami? jakie zaszły przemiany kulturowe w zakresie żywienia człowieka? Podczas zajęć laboratoryjnych będzie można poczuć się jak Sherlock Holmes badając ślady biologiczne, izolując własne DNA i oznaczając grupy krwi, jak również dowiedzieć się czy zielone liście są na pewno zielone?

Pod okiem pracowników Wydziału Biologii uczestnicy WIOSNY BIOLOGÓW będą mogli samodzielnie pracować z materiałem badawczym, przyjrzeć się pod mikroskopem temu co dla ludzkiego oka niedostrzegalne i własnoręcznie przygotować preparaty.

Te i wiele innych atrakcji czekają już 7 kwietnia 2017 roku na Wydziale Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego!

Zapraszamy dzieci, młodzież, całe rodziny, oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców Szczecina i okolic. Nie przegapcie tego wydarzenia! Wstęp jest bezpłatny, jednak na większość zajęć obowiązują wcześniejsze zapisy.

Zapraszamy na stronę http://wiosnabiologow.usz.edu.pl