Znamy nowego Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii!

W Dyktandzie Uniwersyteckim 2017 organizowanym w ramach obchodów Święta Uniwersytetu Szczecińskiego udział wzięło 140 uczestników. Otwarta formuła ortograficznych zmagań wiązała się ze zdobyciem zaszczytnego tytułu Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii oraz cennych nagród finansowych: pierwsza nagroda to 3 000 zł, druga to 2 000 zł, a trzecia 1 000 zł. Inicjatorką Dyktanda Uniwersyteckiego jest prof. Ewa Kołodziejek, która w tym roku wraz z  dr. Rafałem Sidorowiczem przygotowała tekst dyktanda zatytułowany "Marzeny miraże podróży". Wydarzenie ma charakter cykliczny, w tym roku odbyło się po raz trzeci.

Zwycięzcami ortograficznych zmagań zostali:

I miejsce – Małgorzata Duda ze Szczecina
II miejsce – Monika Kołacz-Kolasa ze Szczecina
III miejsce – Ewelina Kolanowska ze Szczecina

Dyktando Uniwersyteckie odbyło się w tym roku w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego na Wydziale Nauk o Ziemi i trwało około 30 minut. Prace uczestników sprawdzało jury konkursu, w skład którego weszli pracownicy Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego: prof. dr hab. Ewa Kołodziejek, dr hab. Jolanta Ignatowicz-Skowrońska, prof. US, dr hab. Ewa Pajewska, prof. US, dr hab. Leonarda Mariak, prof. US, dr hab. Agnieszka Szczaus,  dr Adrianna Seniów oraz dr Rafał Sidorowicz. Oczekując na wyniki uczestnicy dyktanda zwiedzali Muzeum Geologiczne US funkcjonujące przy Wydziale Nauk o Ziemi.

Zwycięzcom nagrody wręczyli: prof. dr hab. Waldemar Gos – prorektor ds. finansów i rozwoju US, prof. dr hab. Ewa Kołodziejek oraz dr hab. Jolanta Ignatowicz-Skowrońska, prof. US – dyrektor Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa. Wyróżnienie i nagrodę specjalną dla Katarzyny Cichockiej ze Szczecina, w postaci kuchennego robota wielofunkcyjnego – ufundował Partner Dyktanda Uniwersyteckiego 2017 – firma Netto Polska. Patronat nad wydarzeniem objął jak co roku „Przegląd Uniwersytecki”. Dyktando Uniwersyteckie zainaugurowało obchody Święta US.

Uczestnicy konkursu tradycyjnie już usłyszeli tekst związany tematycznie ze Szczecinem, co ma podkreślać regionalny charakter tego przedsięwzięcia. Tekst dyktanda znajdą Państwo w załączniku.