Aktualności

tel. centr. 91 444 1000
fax 91 444 1174
NIP: 851-020-80-05
al. Papieża Jana
Pawła II 22a
70-453 Szczecin
Rektorat US
A A

Oferta pracy na US - administrator serwerów

Zakres obowiązków:

· nadzór nad funkcjonowaniem infrastruktury serwerowej w środowisku Windows, Unix oraz w środowisku zwirtualizowanym;
· współpraca z zespołem infrastruktury sieciowej oraz sekcją wsparcia użytkowników;
· rozwiązywanie problemów sieciowych i serwerowych;
· współpraca z kadrą naukową i jednostkami US;
· udział w projektach realizowanych na US;
· utrzymanie i zapewnienie ciągłości pracy użytkowników;
· obsługa i dokumentacja zgłoszeń oraz wdrażanych przez siebie rozwiązań;
· rozwój i utrzymanie usług Active Directory.

Wymagania

· wykształcenie wyższe, kierunkowe (informatyczne lub podobne);
· minimum 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku;
· zaawansowana wiedza w zakresie administrowania systemami Linux, FreeBSD, Windows Server;
· doświadczenie w administrowaniu Windows Server 2008 i/lub 2012 oraz usługami Active Directory;
· znajomość zagadnień związanych z sieciami na poziomie CCNA i usługami sieciowymi (HTTP, FTP, DHCP, DNS);
· znajomość zagadnień związanych z wirtualizacją (środowiska Vmware oraz Hyper-V);
· znajomość zagadnień związanych z macierzami dyskowymi i sieciami SAN;
· bardzo dobra znajomość administracji baz danych MySQL/MSSQL (kopie zapasowe, replikacja, load-balancing);
· umiejętność programowania w językach skryptowych (bash, Perl, Python, PHP);
· dobra znajomość oprogramowania Apache2, Nginx, PureFTPD, PHP-FPM;
· znajomość zagadnień związanych z monitorowaniem sieci (Nagios, Cacti);
· znajomość zagadnień związanych z serwerami Radius;
· znajomość tematyki bezpieczeństwa sieci, bezpieczeństwa stacji roboczych;
· znajomość konfiguracji popularnych serwerów usług;
· znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodne korzystanie z dokumentacji technicznej;
· wysoka kultura osobista, komunikatywność i umiejętność efektywnej pracy w zespole;
· wysoka motywacja do pracy, kreatywność, zdolności organizacyjne, samodzielność i inicjatywa;
· umiejętność kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów technicznych;
· umiejętność pracy pod presją czasu;
· gotowość do podnoszenia kwalifikacji.

Mile widziane:

· znajomość oprogramowania urządzeń marki Fortinet (Fortigate, FortiWeb);
· prawo jazdy kat B wraz z własnym środkiem transportu;
· znajomość Microsoft Network Policy Server (NPS);

Oferujemy:

· stabilne zatrudnienie (umowa o pracę) w instytucji o ustabilizowanej pozycji;
· pracę w pełnym wymiarze godzin;
· możliwość rozwoju i samorealizacji;
· dodatkowe szkolenia oraz zdobywanie cennego doświadczenia w pracy z najnowszymi technologiami;
· uczestnictwo w szkoleniach;
· miłą atmosferę pracy.

Odwiedź nas:

Jak do nas trafić