US stawia na kierunki ścisłe w praktyce

Dzięki zakończonemu remontowi Wydziału Matematyczno-Fizycznego, wartego około 3 mln złotych, Uniwersytet Szczeciński stawia na kierunki ścisłe w praktyce. Wyremontowane i wyposażone laboratoria oraz nawiązana współpraca z praktykami i środowiskiem branżowym, otwiera przed studentami nowe perspektywy - szczegóły będą mieli Państwo okazję poznać podczas konferencji prasowej połączonej z wycieczką po wyremontowanym wydziale, która odbędzie się już we wtorek, 13 czerwca.

Priorytety kierunków realizowanych na wydziale: optyki okularowej, fizyki oraz matematyki zostały jasno określone - to przede wszystkim indywidualna praca ze studentem, nieliczne grupy laboratoryjne, bezpośredni kontakt na linii student-wykładowca oraz współpraca z praktykami na nowoczesnym i profesjonalnym sprzęcie, czyli praktyka zawodu. Wszystko to może być realizowane w odremontowanych salach wydziału, a dzięki ograniczonej liczbie studentów, dając absolwentom większą szansę zdobycia poszukiwanego na współczesnym rynku pracy wykształcenia.

Spotkanie, w którym wezmą udział naukowcy z wydziału oraz studenci, odbędzie się we wtorek, 13 czerwca, o godzinie 11.00, na Wydziale Matematyczno-Fizycznym, przy ul. Wielkopolskiej 15, w sali nr 33 (parter).