Spotkanie z „Przeglądem Uniwersyteckim” w TRAFOSTACJI Sztuki w Szczecinie

W imieniu dyrektora Stanisława Rukszy zapraszamy 20 lutego 2018 roku o godz. 18.00 do TRAFOSTACJI Sztuki (ul. Św. Ducha 4, Szczecin) na spotkanie z cyklu TRAFO miasta*,  poświęcone dyskusji wokół nowego numeru naszego kwartalnika – "Przeglądu Uniwersyteckiego".

(http://www.przeglad.usz.edu.pl/images/INTERNET_PU_7-12-2017.pdf). Naukowcy z różnych dziedzin poddają refleksji kwestie współczesnych muzeów i muzealnictwa. Rozmowa, m.in. z autorami artykułów, będzie dotyczyła wyzwań i znaczenia instytucji zarządzających pamięcią w procesie kształtowania naszej tożsamości. Udział biorą m.in.: dr Olga Chomska (Akademia Sztuki w Szczecinie), dr Andrzej Wojciech Feliński (Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie), dr hab. Maciek Kowalewski (Uniwersytet Szczeciński), Elżbieta Nowak („Przegląd Uniwersytecki”), Stanisław Ruksza (TRAFO).  Prowadzenie: dr Jędrzej Wijas (TRAFO).

*TRAFO miasta to cykl dysput i działań, których przedmiotem jest miasto. Pojmujemy je nie tyle jako biernie konsumowaną przestrzeń czy arenę politycznej rywalizacji, lecz przede wszystkim - nieustające wyzwanie intelektualne. Metropolia XXI w. to globalny, nieustannie ewoluujący projekt, wymagający podejścia interdyscyplinarnego. Naszą społeczną odpowiedzialnością jest świadome uczestnictwo w procesach miastotwórczych, z wykorzystaniem wszystkich dostępnych zasobów wiedzy. Do udziału w wydarzeniach będą zapraszani naukowcy z różnych dziedzin, lokalni aktywiści, artyści, praktykujący architekci, przedstawiciele samorządu i wszyscy mieszczanie. Głównym bohaterem będzie Szczecin, lecz lokalne doświadczenie miejskości odnosić będziemy do innych metropolii na świecie.