Zmarł Profesor Gorzysław Poleszczuk

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż  27 lutego 2018 r. zmarł prof. dr hab. inż. Gorzysław Apoloniusz Poleszczuk.

Profesor Gorzysław A. Poleszczuk był wybitnym hydrobiologiem i hydrochemikiem, wieloletnim zasłużonym pracownikiem Wydziału Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego, autorem licznych publikacji naukowych, aktywnym działaczem wielu organizacji naukowych w kraju i na świecie.

Profesor Poleszczuk rozpoczął pracę na Uniwersytecie Szczecińskim na początku istnienia uczelni, brał czynny udział w tworzeniu Wydziału Biologii, na którym w roku 2011 otrzymał tytuł profesora nauk biologicznych.

Profesor wniósł olbrzymi wkład w rozwój i podnoszenie jakości Wydziału Biologii na bazie solidnej tradycji akademickiej. Był członkiem Wydziałowych Komisji, od podstaw zorganizował i kierował Katedrą Chemii i Ochrony Środowiska Wodnego. Za swoją pracę został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Złotym Medalem za Długoletnią Służbę.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu, poświęceniu, olbrzymiej fachowości i niepospolitej życzliwości wobec ludzi był w środowisku powszechnie szanowanym autorytetem. W osobie Pana Profesora nauka polska i społeczność Uczelni straciła znakomitego nauczyciela Akademickiego, wybitnego Naukowca oraz wspaniałego Człowieka.

Msza Święta w intencji Zmarłego zostanie odprawiona w dniu 5 marca 2018 r. o godz. 7:30 w Kościele Miłosierdzia Bożego w Szczecinie, ulica Przyjaciół Żołnierza 45

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 5 marca 2018 r. o godz. 11.30 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie