Dzień Mózgu 2018

Kolejny już raz kwestie związane z funkcjonowaniem najbardziej tajemniczego ludzkiego organu zostaną podjęte podczas VII Międzyuczelnianej Konferencji pn. Dzień Mózgu, organizowanej 7 kwietnia, w tym roku pod hasłem "Mózg pod presją współczesności - technologie - pomoc czy zagrożenie". Wykład inauguracyjny pt. Technologia, innowacja, nowoczesność w języku polskim wygłosi prof. Jerzy Bralczyk.

Dzień Mózgu to coroczne wykłady otwarte podejmujące tematykę związaną z funkcjonowaniem tego organu w interdyscyplinarnej perspektywie − zarówno z medycznego: neurologicznego i psychiatrycznego punktu widzenia oraz biorąc pod uwagę aspekty humanistyczne. Wśród tegorocznych wystąpień pojawią się m.in. następujące tematy: Zdrowie psychiczne Polaków - aktualne zagrożenia i prognozy, Problemowe korzystanie z nowych technologii: nałóg czy tylko strach ma wielkie oczy? oraz Chirurgia umysłu - naukowa fantazja czy rzeczywistość?. Wystąpienia zostaną wygłoszone w ramach trzech sesji: Nowe technologie - wielkie nadzieje, Nowe technologie w leczeniu oraz Niebezpieczeństwa nowych technologii.

Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez: Zakład Psychologii Klinicznej i Psychoprofilaktyki Instytutu Psychologii Uniwersytetu Szczecińskiego, Katedrę i Klinikę Psychiatrii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Okręgową Izbę Lekarską w Szczecinie, Polskie Towarzystwo Neurologiczne Oddział w Szczecinie, Polskie Towarzystwo Psychiatryczne Oddział w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Cogito.

Konferencja odbędzie się na Auli Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. Krakowskiej 71-79.

Szczegółowy program wydarzenia znajdą Państwo na stronie internetowej: http://dzienmozguszczecin.pl/.