Zmierzch liberalnego państwa prawa w Polsce

Samorząd Studencki Wydziału Prawa i Administracji US zaprasza na wykład prof. Ewy Łętowskiej pt. Zmierzch liberalnego państwa prawa w Polsce, organizowany w ramach cyklu „Odcienie Sprawiedliwości", który odbędzie się w czwartek, 5 kwietnia.

Profesor Ewa Łętowska jest wybitną przedstawicielką nauk prawnych, specjalizuje się w prawie cywilnym, administracyjnym oraz konstytucyjnym. W swojej karierze pełniła wiele zaszczytnych funkcji, m.in. była pierwszą Rzecznik Praw Obywatelskich w Polsce, sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz Trybunału Konstytucyjnego, jest członkinią Polskiej Akademii Nauk. Otrzymała tytuł doktor honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Cykl "Odcienie Sprawiedliwości", który w maju ubiegłego roku zainaugurował wykład Aleksandra Kwaśniewskiego, to spotkania z najwybitniejszymi przedstawicielami świata prawa oraz z osobami sprawującymi najważniejsze funkcje w państwie, ukazujące różne sposoby postrzegania prawa i innych z nim związanych zagadnień.

Wykład odbędzie się w czwartek, 5 kwietnia, o godzinie 11:00, w auli Wydziału Matematyczno-Fizycznego, przy ul. Wielkopolskiej 15.

Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem - obowiązuje rejestracja. Link do formularza będzie dostępny w wydarzeniu na facebook'u.

Pracowników US zainteresowanych udziałem w wydarzeniu prosimy o przesłanie stosownej informacji na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.