I Dzień Badań Włoskich na Świecie

Inicjatywa naukowa promowana przez Włoskie Ministerstwo Edukacji, Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych.

W ramach I Dnia Badań Włoskich na Świecie, Katedra Italianistyki Wydziału Teologicznego we współpracy z Instytutem Fizyki Uniwersytetu Szczecińskiego, organizuje wykład otwarty pt.  Widzialny Wszechświat i Niewidzialny Wszechświat, który wygłosi dr Vincenzo Salzano z Zakładu Kosmologii i Teorii Grawitacji.

Uroczystego otwarcia dokonają: dr Angelo Rella, Kierownik Katedry Italianistyki, oraz prof. dr hab. Mariusz P. Dąbrowski, Lider Szczecińskiej Grupy Kosmologicznej i Kierownik Zakładu Kosmologii i Teorii Grawitacji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Data: Poniedziałek, 16 kwietnia 2018
Godzina: 12.00
Miejsce: Aula Wydzialu Teologicznego, ul. Pawła VI 2
Organizatorzy: Katedra Italianistyki i Instytut Fizyki Uniwersytetu Szczecińskiego
Wstęp: wolny

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Iniziativa Scientifica promossa dal Ministero dell'istruzione, dell'Università e della Ricerca.

I Giornata della Ricerca italiana nel mondo

Nell’ambito della I Giornata della Ricerca italiana nel mondo, il Dipartimento di italianistica della Facoltà di Teologia - in collaborazione con l’Istituto di Fisica - Facoltà di Matematica e Fisica,  organizza una lezione aperta dal titolo L’Universo visibile e l’Universo invisibile tenuta dal dr Vincenzo Salzano – Cattedra di Cosmologia e Teoria Gravitazionale US.

Angelo Rella, Direttore del Dipartimento di Italianistica e il prof. dr hab. Mariusz P. Dąbrowski, Direttore del Gruppo Cosmologico di Stettino e Direttore della Cattedra di Cosmologia e Teoria Gravitazionale dell’Università di Stettino.

Data: Lun 16 Apr 2018
Orario: ore 12:00