Konkurs „Studencki Projekt Społeczny 2018”

Chcesz zmienić coś w Twoim otoczeniu, zadbać o potrzebujących, zwierzęta czy przyrodę? Wykorzystaj szansę! Stwórz Studencki Projekt Społeczny i zostań liderem projektu społecznego!

Właśnie ruszyła kolejna edycja konkursu na projekty wolontariackie tworzone przez studentów i pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego.

„Studencki Projekt Społeczny” to przestrzeń dla Twojego twórczego działania, miejsce, w którym swoją energię i zainteresowania możesz zamienić w aktywną pomoc innym. Projekt jest realizowany w ramach współpracy Uniwersytetu Szczecińskiego z Fundacją Kronenberga przy Citi Handlowy.

Ideą przedsięwzięcia jest wspieranie inicjatyw, których celem jest pomoc potrzebującym.

Masz pomysł na społeczny projekt wolontariacki? Zgłoś się! Autorzy najlepszych projektów otrzymają granty na ich realizację w kwocie do 1 tys. zł. każdy.

W tym roku projekty innowacyjne podejmujące tematykę nowych technologii oraz angażujące dużą liczbę wolontariuszy mają szansę na zdobycie dodatkowego dofinansowania w wysokości do 500 zł.

Jak to działa?

Studenci i pracownicy mogą zgłaszać swoje pomysły na projekty społeczne do 6 maja 2018 roku. Wymogiem konkursu jest, aby projekt był złożony przez co najmniej dziesięcioosobową grupę wolontariuszy (z liderem). Spośród nadesłanych zgłoszeń kapituła Konkursu oceni projekty i zdecyduje o przyznaniu dotacji w wysokości do 1000 zł wybranym inicjatywom. Poza grantem finansowym liderzy nagrodzonych projektów mogą również liczyć na wsparcie merytoryczne Fundacji i dedykowanego opiekuna oraz certyfikaty organizacji i uczestnictwa w projekcie.

Czas na realizację przedsięwzięć przewidziany jest na okres od 4 czerwca do 2 lipca bieżącego roku.

Odbiorcami inicjatyw społecznych dofinansowywanych w Konkursie mogą być podopieczni następujących instytucji:

* organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji),

* instytucji publicznych (w szczególności szkół, przedszkoli, świetlic, klubów osiedlowych, domów dziecka, ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków pomocy społecznej, ośrodków adopcyjnych, hospicjów, szpitali, schronisk).

CO DZIAŁO SIĘ W ZESZŁYM ROKU?

W ubiegłym roku zostało zrealizowanych 16 innowacyjnych, autorskich projektów.

Wśród odbiorców projektów znalazły się m.in. takie grupy jak: dzieci i młodzież, podopieczni domu samotnej matki, pacjenci Publicznego Szpitala Klinicznego w Szczecinie .

W tym roku to Wasz pomysł ma szansę zamienić się w twórcze działanie!

> W razie pytań lub wątpliwości warto skontaktować się z Zespołem Wolontariatu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 22 826 83 24 wew. 12,

> ZGŁOSZENIA udziału w konkursie w formie elektronicznie wypełnionych formularzy przyjmowane będą do 6 maja 2018 r. drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz postępny w załączniku poniżej. Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu dostępnym w załączniku poniżej.

Skrócony harmonogram Konkursu Studencki Projekt Społeczny 2018

06.05 – termin nadsyłania wniosków konkursowych

28.05 – obrady Kapituły Konkursu

do 29.05 – informacja o wyróżnionych projektach

4.06 – 2.07 – realizacja projektów przez nagrodzone zespoły.

do 30.07 – przesłanie rozliczenia projektu

Załączniki:
Pobierz plik (FORMULARZ SPS 2018.doc)FORMULARZ SPS 2018.doc[ ]214 Kb
Pobierz plik (REGULAMIN KONKURSU SPS 2018.pdf)REGULAMIN KONKURSU SPS 2018.pdf[ ]173 Kb