Usłyszą czas

Wydział Matematyczno-Fizyczny US realizujący kierunek optyka okularowa, Polski Związek Niewidomych (Okręg Zachodniopomorski), Fundacja na Rzecz Zapobiegania Ślepocie i Niedowidzeniu oraz Horyzont - Fundacja na Rzecz Osób z Problemami Wzroku – zapraszają na uroczystość  przekazania najnowszej generacji mówiących zegarków niewidomym członkom Polskiego Związku Niewidomych, zakupionych ze środków Fundacji na Rzecz Zapobiegania  Ślepocie i Niedowidzeniu oraz wkładu własnego Fundacji Horyzont.

Łącznie zakupiono 115 zegarków dla osób niewidomych powyżej  15 roku życia z okręgu zachodniopomorskiego. W uroczystości udział weźmie udział około czterdziestu przedstawicieli osób niewidomych, studenci trzech roczników kierunku optyka okularowa oraz zaproszeni goście. Ze względu na duże odległości od Szczecina, pozostałym osobom zegarki zostaną przesłane.

Uroczystość  odbędzie się w środę, 25 kwietnia, o godz. 13.00 w auli  Wydziału Matematyczno-Fizycznego US, przy ul. Wielkopolskiej 15 (I piętro).

Program uroczystości
13.00  Otwarcie uroczystości
- prof. Jacek Styszyński – prorektor US ds. kształcenia
- prof. Wojciech Lubiński – Kierownik II Katedry i Kliniki Okulistyki PUM