Uniwersytet Szczeciński świętuje

Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego, profesor Edward Włodarczyk, serdecznie zaprasza wszystkich szczecinian na wydarzenia związane z obchodami ŚWIĘTA UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO, które odbędą się w dniach 11 maja-3 czerwca 2018 roku.

Tegoroczne obchody rozpoczną Dni Otwarte Funduszy Europejskich - między 11 a 13 maja „otwieramy” projekty na co dzień niedostępne. W programie mnóstwo ciekawych atrakcji ukierunkowanych na: edukację i rozwój, kulturę i sztukę, warsztaty, szkolenia, zdrowie, sport oraz rekreację.

Kolejne wydarzenie w ramach Święta US to, organizowane już po raz czwarty,  Dyktando Uniwersyteckie, które zaplanowano na sobotę, 12 maja. Natomiast w cyklu Koncertów Uniwersyteckich realizowanych w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie, 20 maja, zapraszamy na koncert Motion Trio. Następnym przedsięwzięciem będzie zaś wykład pt. „Umysł i mózg: istota świadomości” w ramach cyklu Uniwersyteckich Wykładów Otwartych, który wygłosi prof. Włodzisław Duch z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w środę, 23 maja.

Zwieńczenie tegorocznych obchodów nastąpi na Jasnych Błoniach podczas Festynu Rodzinnego połączonego z Uniwersytecką Grą Biegową zaplanowanych na niedzielę, 3 czerwca. W programie całodniowego pikniku sportowego przygotowano rozmaite wydarzenia dla wszystkich mieszkańców regionu: młodzieży, rodzin z dziećmi, studentów i osób lubiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Podczas festynu odbędą się także zajęcia dla dzieci i dorosłych, m.in.: piaskownica dla małych archeologów, gra w warcaby ogrodowe, mrożący pokaz z ciekłym azotem, obserwacje mikroskopowe i laboratoria, symulacja rozprawy karnej „czarnego charakteru” z bajki, rozwiązywanie logistycznych big-krzyżówek, włoska podróż do świata zwierząt, gry i zabawy z trollami, wykonywanie odlewów gipsowych popularnych skamielin oraz trampoliny i kręgle.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

Pełen program obchodów oraz szczegółowe informacje o planowanych wydarzeniach znajdą Państwo na stronie internetowej: www.swieto.usz.edu.pl.