Wiosna zawita na US - 2018

Wydział Biologii zaprasza na wspólne poszukiwania wiosny organizując już po raz siódmy WIOSNĘ BIOLOGÓW. Tym razem tropienie wiosny odbędzie się w piątek, 11 maja. Z tej okazji Wydział Biologii przygotował wiele ciekawych wydarzeń - w programie zaplanowano  wyjątkowo interesujące pokazy i warsztaty, atrakcyjne laboratoria, a także wystawy i inne ciekawostki.

Organizatorzy zapraszają do obejrzenia HERBARIUM STETINENSIS - pierwszego w dziejach Szczecina zielnika, w skład którego wchodzą kolekcje: zielnik roślin naczyniowych, zielnik porostów, zielnik grzybów  oraz historyczne zbiory niemieckie (1837-1939). W zasobach Herbarium Stetinensis znajduje się obecnie ok. 55 tys. okazów.

- Obalimy mit: czy nietoperze naprawdę wkręcają się we włosy... Powiemy w jaki sposób naukowcy ratują zagrożone wyginięciem gatunki – na przykładzie raka szlachetnego. Udostępnione będzie również laboratorium kultur in vitro, w którym będzie można samodzielnie przenosić eksplanty roślinne na różne pożywki w sterylnych warunkach - zapowiada prof. Robert Czerniawski, koordynator akcji.

Wydział  Biologii zaprasza również na pokaz m.in. kilkunastu gatunków żywych owadów i pajęczaków tropikalnych, obserwację różnych gatunków porostów, wystawę grzybów.

- Dociekliwi będą mogli poczuć się jak Sherlock Holmes badając różne ślady biologiczne, będą mogli także wyizolować własne DNA i oznaczyć swoją grupę krwi.  Pod okiem pracowników Wydziału Biologii uczestnicy WIOSNY BIOLOGÓW będą mogli samodzielnie pracować z materiałem badawczym, przyjrzeć się pod

mikroskopem temu co dla ludzkiego oka niedostrzegalne i własnoręcznie przygotować preparaty biologiczne - zachęca prof. Robert Czerniawski.

WIOSNA BIOLOGÓW odbędzie się w piątek, 11 kwietnia, na Wydziale Biologii przy  ul. Wąskiej 13 oraz ul. Felczaka 3c. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest  wolny, na większość wydarzeń obowiązuje jednak rezerwacja miejsc. WIOSNA BIOLOGÓW  trwać będzie od godziny 9.00 do 17.00.

Jeśli są Państwo zainteresowani przeprowadzeniem wywiadów z naukowcami z  Wydziału Biologii lub chcieliby Państwo pozyskać bardziej szczegółowe  informacje na temat projektu, proszę o kontakt telefoniczny.

W załączniku znajdą Państwo szczegółowy program WIOSNY BIOLOGÓW.

Więcej informacji.

Załączniki:
Pobierz plik (0. P R O G R A M NB 2018 zbiór.pdf)0. P R O G R A M NB 2018 zbiór.pdf[ ]1609 Kb