Znamy Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii 2018!

W Dyktandzie Uniwersyteckim 2018 organizowanym w ramach obchodów Święta Uniwersytetu Szczecińskiego udział wzięło 94 uczestników. Otwarta formuła ortograficznych zmagań wiązała się ze zdobyciem zaszczytnego tytułu Uniwersyteckiego Mistrza Ortografii oraz cennych nagród finansowych: pierwsza nagroda to 3 000 zł, druga to 2 000 zł, a trzecia 1 000 zł. Inicjatorką Dyktanda Uniwersyteckiego jest prof. Ewa Kołodziejek, która w tym roku wraz z  dr. Rafałem Sidorowiczem przygotowała tekst dyktanda zatytułowany Quasi-hipotezy Marzeny i Bożeny. Wydarzenie ma charakter cykliczny, w tym roku odbyło się po raz czwarty.

Zwycięzcami ortograficznych zmagań zostali:
I miejsce – Katarzyna Cichocka ze Szczecina
II miejsce – Magdalena Gach z Osiny
III miejsce – Bartosz Jung ze Szczecina

Dyktando Uniwersyteckie odbyło się w tym roku w Service Inter-Lab Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji dla Sektora Usług Uniwersytetu Szczecińskiego przy Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług US i trwało około 30 minut. Prace uczestników sprawdzało jury konkursu, w skład którego weszli pracownicy Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego: prof. dr hab. Ewa Kołodziejek, dr hab. Jolanta Ignatowicz-Skowrońska, prof. US, dr hab. Ewa Pajewska, prof. US, dr hab. Leonarda Mariak, prof. US, dr hab. Agnieszka Szczaus,  dr hab. Adrianna Seniów, dr Rafał Sidorowicz oraz mgr Bartosz Zasieczny i Karolina Janiak - doktorant i studentka Wydziału Filologicznego. Oczekując na wyniki uczestnicy dyktanda zwiedzali laboratoria: logistyczne, filmowe i fokusowe, znajdujące się w Service Inter-Lab.

Zwycięzcom nagrody wręczyli: prof. dr hab. Waldemar Gos – prorektor ds. finansów i rozwoju US, prof. dr hab. Ewa Kołodziejek oraz dr hab. Jolanta Ignatowicz-Skowrońska, prof. US – dyrektor Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa. Wyróżnienie i nagrodę specjalną za czwarte miejsce dla Karoliny Bursy z Międzyzdrojów, w postaci profesjonalnego sprzętu gospodarstwa domowego – ufundował Partner Dyktanda Uniwersyteckiego 2018 – firma Netto Polska. Natomiast wręczaną w tym roku po raz pierwszy – nagrodę dla najlepszego ucznia liceum – ufundowaną przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie, w postaci słowników językowych, zdobyła Martyna Rozwadowska z XIV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

Patronat nad wydarzeniem objął jak co roku „Przegląd Uniwersytecki” oraz po raz pierwszy Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Dyktando Uniwersyteckie jest jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów Święta US.

Tekst dyktanda znajdą Państwo w załączniku.

Załączniki:
Pobierz plik (Quasi-hipotezy Marzeny i Bożeny.docx)Quasi-hipotezy Marzeny i Bożeny.docx[ ]16 Kb