Przyrodnicze i społeczno-ekonomiczne badania morza i obszarów nadmorskich

Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Polskie Towarzystwo Geograficzne zapraszają na konferencję naukową „Polska geografia morza. Przyrodnicze i społeczno-ekonomiczne badania morza i obszarów nadmorskich”, która odbędzie się w dniach 16-18 maja 2018 roku i znakomicie wpisze się w setną rocznicę działalności Towarzystwa.

- Warto podkreślić także, że 2018 rok będzie obchodzony jako Rok Polskiej Geografii. Wpisując się w ogólnopolskie obchody i organizując konferencję  chcemy podkreślić morską specyfikę naszego Miasta i Regionu. Mamy nadzieję, że konferencja będzie ważnym elementem i bodźcem dalszego rozwoju gospodarki morskiej w naszym mieście. Nasze działania uzyskały aprobatę JM Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego - prof. dr hab. Edwarda Włodarczyka, Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – Marka Gróbarczyka, Wojewody Zachodniopomorskiego – Tomasza Hinca, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierda Geblewicza oraz Prezydenta Miasta Szczecina - Piotra Krzystka, którzy objęli patronatem honorowym konferencję - podkreślają organizatorzy.

Zarówno uwarunkowania przyrodnicze, zachodzące w regionie procesy społeczno-demograficzne, czy rozwój gospodarki są stale związane z nadmorskim charakterem województwa zachodniopomorskiego i Szczecina. Konferencja jest szansą na szerokie zaprezentowanie wyników naukowców specjalizujących się w badaniach morza i wybrzeża. Na konferencję zaproszono przedstawicieli wszystkich krajowych ośrodków naukowych i akademickich, działających w obszarze nauk o Ziemi (głównie geografii, a także geologii i oceanologii). Organizatorzy mają także nadzieję, że wyjątkowy charakter  konferencji zainteresuje nie tylko środowisko naukowe, ale również przedstawicieli szeroko rozumianego przemysłu i gospodarki morskiej.

Konferencja odbędzie się w dniach 16-18 maja 2018 roku na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. Mickiewicza 16, 16a i 18. Uroczyste rozpoczęcie konferencji zaplanowano na 16 maja, o godz. 11.30, w Geocentrum WNoZ, przy ul. Mickiewicza 16a (III piętro, aula).

Więcej informacji oraz program.

Organizatorzy:
Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego