Uniwersytecka Gra Biegowa - znamy nagrody dla zwycięzców!

Uniwersytet Szczeciński świętuje 33 urodziny! Z tej okazji wszystkich aktywnych fizycznie – studentów, absolwentów i kandydatów na studia, biegaczy, sportowców i amatorów, szczecinian i mieszkańców regionu oraz wszystkich lubiących aktywne spędzanie wolnego czasu − zapraszamy do udziału w grze miejskiej pn. „Uniwersytecka Gra Biegowa”, która w tym roku odbędzie się 3 czerwca pod hasłem „Śladami architektury Uniwersytetu Szczecińskiego” w ramach Festynu Rodzinnego na Jasnych Błoniach.

Zadaniem uczestników zabawy będzie w jak najkrótszym czasie pokonanie pieszo (biegiem) wyznaczonej trasy, na której znaleźć powinno  się jak najwięcej punktów kontrolnych, i dotarcie do mety w określonym limicie czasu, czyli w ciągu trzech godzin. Punkty kontrolne usytuowane będą w Szczecinie i precyzyjnie zaznaczone na mapie gry, którą uczestnicy otrzymają w dniu imprezy w pakiecie startowym. Obecność uczestnika na poszczególnych punktach będzie odnotowywana w indeksie, który każdy z uczestników – niczym student – otrzyma przed startem zawodów. Lokalizacja punktów kontrolnych zostanie w tej edycji, względem lat ubiegłych, zmieniona i jej motywem przewodnim będzie hasło „Śladami architektury Uniwersytetu Szczecińskiego”. Mapa punktów kontrolnych, jak zawsze, zostanie podana uczestnikom gry tuż przed rozpoczęciem zabawy.

Start odbędzie się spod sceny zlokalizowanej koło fontanny Bartłomiejki przy Jasnych Błoniach, o godzinie 12:00. Przed rozpoczęciem gry, odbędzie się wspólna rozgrzewka biegaczy, którą poprowadzi Piotr Szumiło, mistrz świata w karate oraz organizator Motorycznych Wtorków.

Zwycięzcy klasyfikacji generalnych kobiet i mężczyzn otrzymają atrakcyjne nagrody:

I miejsce - voucher do Run Expert o wartości 550 zł oraz specjalistyczne badanie fizjologiczno-biochemiczne w Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka

II miejsce - voucher do Run Expert o wartości 330 zł oraz dwudniowy pobyt wraz z osobą towarzyszącą w Ośrodku Wypoczynkowym Uniwersytetu Szczecińskiego w Pobierowie

III miejsce - voucher do Run Expert o wartości 170 zł oraz specjalistyczne badanie psychomotoryczne w Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka

W grze może wziąć udział maksymalnie 300 uczestników. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają od 8 do 27 maja lub do wypełnienia limitu miejsc. Udział w „Uniwersyteckiej Grze Biegowej” jest bezpłatny. Wszyscy zawodnicy otrzymają koszulki, w których będą zobowiązani wziąć udział w zabawie.

Więcej informacji, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: www.swietous.usz.edu.pl/gra-biegowa.

Partnerem Uniwersyteckiej Gry Biegowej 2018 jest Netto Polska, sklep dla biegaczy Run Expert oraz Motoryczne Wtorki - Trener Piotr Szumiło.