Trzeci nabór na US!

29 lipca na Uniwersytecie Szczecińskim zakończył się pierwszy etap postępowania rekrutacyjnego polegający na rejestracji w systemie elektronicznej rejestracji kandydatów.

Etap w ramach drugiego naboru na stacjonarne studia I stopnia i jednolite studia magisterskie oraz pierwszego naboru na studia stacjonarne II stopnia i studia niestacjonarne.

Kandydaci, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego mogą do 5 sierpnia składać swoje dokumenty na wybranych wydziałach. Ogłoszenie wyników przez wydziałowe komisje rekrutacyjne nastąpi 7 sierpnia. Kandydaci, którzy nie zakwalifikowali się do drugiego etapu, mogą do 5 sierpnia dostarczyć komisjom oświadczenia o gotowości podjęcia studiów na US w przypadku, gdyby zwolniło się miejsce lub wybrać kierunek, na który został ogłoszony kolejny nabór, bądź przedłużony poprzedni.

Ogólnie w serwisie rejestracyjnym US w pierwszym naborze na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie zarejestrowało się 5 112 kandydatów (na studia I stopnia: 4 057 oraz na jednolite studia magisterskie: 1 055). W pierwszym naborze na studia stacjonarne II stopnia zarejestrowało się 1 145, a na studia niestacjonarne 889 kandydatów. Z kolei w drugim naborze na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie zarejestrowało się 797 kandydatów. Co łącznie daje sumę prawie ośmiu tysięcy zarejestrowanych kandydatów.

Natomiast 1 sierpnia na kierunkach, na których nie został wyczerpany limit miejsc, rozpocznie się trzeci nabór na studia stacjonarne I stopnia i jednolite studia magisterskie oraz drugi nabór na studia stacjonarne II stopnia oraz studia niestacjonarne. Nabory te potrwają do 2 września. Na wybranych kierunkach zostaną również przedłużone obecnie już prowadzone nabory, one również potrwają do 2 września.

Listę kierunków, na których został ogłoszony kolejny nabór oraz listę kierunków, na których nabór został przedłużony kandydaci od 1 sierpnia znajdą na stronie internetowej: www.e-rekrutacja.univ.szczecin.pl

Kandydaci na studia mogą do 2 września rejestrować się w elektronicznym systemie rekrutacji. Informacje o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu do drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego kandydaci poznają 4 września, a 11 września wydziałowe komisje rekrutacyjne ogłoszą wyniki.

Ofertę kierunków na nadchodzący rok akademicki kandydaci znajdą na stronie internetowej uczelni: www.kandydaci.usz.edu.pl

Zasady przyjmowania na studia w nadchodzącym roku akademickim kandydaci znajdą na stronie www.kandydaci.usz.edu.pl/web/uploads/files/53030129e343b.pdf, natomiast na stronie www.kandydaci.usz.edu.pl/web/uploads/files/52de78aa15b34.pdf odnajdą terminy postępowania rekrutacyjnego.

Kandydaci wszelkie dodatkowe pytania dotyczące rekrutacji mogą kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.