Konkurs dla studentów na esej

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, Ambasada Brytyjska oraz Ambasada Szwecji w Polsce organizują konkurs dla studentów na esej dotyczący Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP).

Celem konkursu jest popularyzacja problematyki umowy handlowej UE-USA wśród studentów. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy studenci kształcący się zarówno na studiach licencjackich, jak i magisterskich, w trybie dziennym, zaocznym i wieczorowym.

Prace na powyższy temat należy przesłać w terminie do 15 listopada 2014 r. na adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Do konkursu mogą być zgłaszane eseje w języku angielskim, nieprzekraczające 15 tys. znaków i spacji. Autorzy esejów, którzy uzyskają najwyższą sumę punktów otrzymają nagrody:

• wyjazd studyjny do Londynu, w ramach którego odbędą się spotkania z ekspertami zaangażowanymi w negocjacje TTIP (pokrycie wszystkich kosztów)
• publikacja eseju w kwartalniku PISM - The Polish Quarterly of International Affairs
• trzymiesięczny staż w PISM
• uczestnictwo w gali wręczenia nagród w Ambasadzie Szwecji w Warszawie

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny +48 22 556 80 00 lub pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Informacja na temat konkursu zamieszczona jest również na stronie internetowej Instytutu – www.pism.pl.