może tu
  • 20 LIS 18
  Amerykański dyplomata spotka się ze studentami WNEiZ

  Amerykański dyplomata spotka się ze studentami WNEiZ

  W dniu 28 listopada 2018 r. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego odwiedzi amerykański dyplomata – Nick Laverty.

   

  W związku z wizytą, w tym dniu o godz. 14.00 w sali Rady Wydziału WNEIZ US odbędzie się spotkanie dla studentów, którego celem jest promocja programu wymiany kulturowej. Pan Nick Laverty udzieli godzinnej prelekcji na temat możliwości wyjazdów wakacyjnych oraz studiowania w USA.

   

  Spotkanie ma charakter otwarty, w związku z czym, wszystkich zainteresowanych studentów zachęcamy do uczestnictwa. Prezentacja przygotowana przez Pana Laverty’ego odbędzie się w j. angielskim, natomiast Pan Laverty posługuje się biegle również językiem polskim.

  Nick Laverty jest dyplomatą amerykańskim w randze wicekonsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Posiada doktorat z nauk politycznych. Zanim wstąpił do korpusu dyplomatycznego USA, pracował jako wykładowca na prestiżowych amerykańskich uniwersytetach w regionie Nowa Anglia – stany Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island i Connecticut. Zawodowo zajmował się także wykrywaniem międzynarodowych spraw antykorupcyjnych.