• 21 CZE 18

Baza Scopus – spotkanie z przedstawicielem Elsevier

Prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej US, prof. Marek Górski, oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego zapraszają na spotkanie z przedstawicielem Elsevier – Katarzyną Gaca.

W programie:
    Scopus – proces oraz kryteria oceny czasopism
    – zakres bazy Scopus,
    – kryteria oceny i wyboru czasopism,
    – omówienie procesu oceny czasopism,
    – utrzymanie jakości czasopism,
    – wsparcie dla lokalnych czasopism naukowych.

Scopus jest największą bazą bibliograficzną, obejmującą recenzowaną literaturę naukową publikowaną przez ponad 5000 międzynarodowych wydawców. Celem seminarium jest przedstawienie oraz szczegółowe omówienie zarówno kryteriów, jak i samego procesu oceny, który jest realizowany przez niezależną radę Content Selection and Advisory Board. Redaktorzy oraz przedstawiciele czasopism dowiedzą się podczas tego spotkania również o tym, jakie są najczęściej występujące przeszkody oraz braki w czasopismach, co skutkuje ich odrzuceniem w ocenie formalnej, a także jak można im zapobiec. Ponadto przedstawiona będzie usługa nieodpłatnej oceny wstępnej czasopism, które mają w planach staranie się o dodanie do bazy Scopus.

Spotkanie odbędzie się w środę, 27 czerwca, o godz. 12.00 w sali 155 Wydziału Humanistycznego, przy ul. Krakowskiej 71–79

Czas trwania: 1h 30min

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności redaktorów czasopism naukowych oraz ich wydawców.