• 21 CZE 18

  Baza Scopus – spotkanie z przedstawicielem Elsevier

  Prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej US, prof. Marek Górski, oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego zapraszają na spotkanie z przedstawicielem Elsevier – Katarzyną Gaca.

  W programie:
  Scopus – proces oraz kryteria oceny czasopism
  – zakres bazy Scopus,
  – kryteria oceny i wyboru czasopism,
  – omówienie procesu oceny czasopism,
  – utrzymanie jakości czasopism,
  – wsparcie dla lokalnych czasopism naukowych.

  Scopus jest największą bazą bibliograficzną, obejmującą recenzowaną literaturę naukową publikowaną przez ponad 5000 międzynarodowych wydawców. Celem seminarium jest przedstawienie oraz szczegółowe omówienie zarówno kryteriów, jak i samego procesu oceny, który jest realizowany przez niezależną radę Content Selection and Advisory Board. Redaktorzy oraz przedstawiciele czasopism dowiedzą się podczas tego spotkania również o tym, jakie są najczęściej występujące przeszkody oraz braki w czasopismach, co skutkuje ich odrzuceniem w ocenie formalnej, a także jak można im zapobiec. Ponadto przedstawiona będzie usługa nieodpłatnej oceny wstępnej czasopism, które mają w planach staranie się o dodanie do bazy Scopus.

  Spotkanie odbędzie się w środę, 27 czerwca, o godz. 12.00 w sali 155 Wydziału Humanistycznego, przy ul. Krakowskiej 71–79

  Czas trwania: 1h 30min

  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności redaktorów czasopism naukowych oraz ich wydawców.