• 17 MAJA 19
    Jubileusz 70-lecia urodzin prof. dr hab. Ryszarda K. Borówki

Z okazji jubileuszu 70-lecia urodzin Profesora Ryszarda Krzysztofa Borówki, Instytut Nauk o Morzu zorganizował w dniach 17-18.05.2019 r. Sympozjum Naukowe pt.: „Rekonstrukcje paleogeograficzne kluczem do rozpoznania zmian klimatyczno-środowiskowych”.

Biogram prof. dr hab. Ryszarda K. Borówki:

Wieloletni Dziekan Wydziału Nauk o Ziemi (2008-2016), wybitny naukowiec i nauczyciel akademicki, wychowawca licznych kadr polskich geografów, popularyzator nauki, człowiek skromny i niezwykle życzliwy ludziom.
    W swoim dorobku naukowym posiada ponad 350 publikacji. Jest zaangażowany w działalność polskich i międzynarodowych organizacji naukowych m.in.: Europejskiej Unii Ochrony Wybrzeży, Komisji Systemów Wybrzeży Międzynarodowej Unii Geograficznej (IGU CCS) oraz Eurosyberyjskiej Podkomisji do badań Holocenu przy Międzynarodowej Unii Czwartorzędu (INQUA). Aktywnie uczestniczy w pracach trzech komitetów naukowych PAN: Komitecie Badań Czwartorzędu, Komisji Badań Geograficznych i Sekcji Geologii Morza Komitetu Badań Morza. Jego wykłady cieszą się popularnością i uznaniem, czego wyrazem są wyróżnienia, między innymi, „Belfer roku 2004”, tytuł przyznany przez słuchaczy internetowego radia studentów US, czy „Mentor Wydziału Nauk o Ziemi” przyznany przez studentów WNoZ w 2016 r.