• 14 CZE 19
    Konferencja „Religio. Arte Cultura Filosiofia Formazione Media Lettere Teologia Società”

Po raz czwarty z rzędu Katedra Italianistyki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego we współpracy z Dipartimento di Studi Umanistici dell’Università di Foggia podjęła się organizacji międzynarodowej oraz interdyscyplinarnej konferencji: Religio. Arte Cultura Filosiofia Formazione Media Lettere Teologia Società.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konferencji będzie Indywidualność i Wspólnota. Individualità e Comunità.

Cykl konferencji RELIGIO jest wynikiem wieloletniej współpracy naukowej między Katedrą Italianistyki i Wydziałem Nauk Humanistycznych w Foggi.

Dwudniowa konferencja odbędzie się w dniach 17 i 18 czerwca na terenie Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu w Foggi.

Szczegółowy plan konferencji