może tu
  • 19 LUT 21
  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, czyli szczeżuje, skąposzczety i szczwół

  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, czyli szczeżuje, skąposzczety i szczwół

  Obchodzony 21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, ma na celu przypomnieć wszystkim, jak ważna jest troska o język ojczysty, budowanie świadomości językowej oraz dbałość i wrażliwość na słowo. To również okazja do zwrócenia uwagi na konieczność kształtowania twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka ojczystego.

   

   

  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO w celu promocji wielojęzyczności oraz w trosce o ochronę języków używanych w różnych rejonach świata. Według ONZ od 1950 r. zanikło 250 języków. Poszczególne słowa odchodzą w zapomnienie, języki ubożeją, nagminne jest nadużywanie wyrazów obcojęzycznych.

   

  Dlatego też gorąco zachęcamy Państwa do odwiedzenia strony Rady Języka Polskiego. Znajdą tam Państwo informacje i zaproszenie do uczestnictwa w debacie językowej z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

   

  Debata z powodu pandemii odbędzie się w formie zdalnej 20 lutego o godz. 18.30. Tematem przewodnim będzie „ Język w kryzysie”.

   

  szczegóły na:  https://rjp.pan.pl/