• 17 GRU 19
    Nagroda ministra dla naukowców US

Zespół pod kierownictwem dr hab. Edyty Rudawskiej, prof. US otrzymał nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za prowadzenie badań naukowych o zasięgu międzynarodowym, których efektem jest monografia naukowa pt. „The Sustainable Marketing Concept in European SMEs: Insights from the Food & Drink Industry”, wydana przez wydawnictwo Emerald z Wielkiej Brytanii w 2018 r. Nagrodzony zespół tworzą: dr hab. Edyta Rudawska, prof. US, dr hab. Ewa Frąckiewicz, prof US i dr Małgorzata Wiścicka.

Wydana monografia została uznana za wybitne i innowacyjne osiągnięcie naukowe. Jest ona efektem prowadzenia czteroletniego projektu badawczego – trwającego w latach 2015-2018, realizowanego dzięki wygranej w konkursie „Harmonia”, organizowanym i finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki.

Był to pierwszy w Polsce międzynarodowy projekt badawczy nagrodzony przez NCN w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Jego tematyka dotyczyła koncepcji marketingu zrównoważonego i jej stosowania na wybranych, zróżnicowanych pod względem stopnia rozwoju społeczno-ekonomicznego, rynkach europejskich. Partnerami w projekcie, obok Uniwersytetu Szczecińskiego, były następujące uczelnie: Leeds Beckett University (Wielka Brytania), University of Zagreb (Chorwacja), Ural Federal University (Rosja), Eberswalde University for Sustainable Development (Niemcy) oraz University of Leon (Hiszpania).