• 23 PAŹ 18
  Pomorska Liga Historyczna

  Pomorska Liga Historyczna

  Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na inaugurację trzeciego sezonu Pomorskiej Ligi Historycznej, której celem jest zgłębianie historii naszej „małej ojczyzny” – Pomorza Zachodniego w powiązaniu z dziejami Polski i Europy.

   

  Obecny sezon rozpocznie się w 23 października 2018, a zakończy 30 maja 2019 roku. W tym czasie zaplanowano: turniej wiedzy „Pomorze Zachodnie w latach 1815-1945”, ścieżkę historyczną, debaty historyczne, wywiady ze świadkami historii oraz stworzenie koncepcji muzeum. Uczestnicy do poszczególnych etapów będą przygotowywali się w swoich miejscowościach, a efekty prac będą przesyłane do oceny. Trzy razy organizatorzy zaproszą uczestników na turniejowe współzawodnictwo „twarzą w twarz” z pozostałymi uczestnikami Ligi. Zatem poza samą rywalizacją o zwycięstwo w Lidze, rozgrywki stanowić będą doskonałą okazję do nawiązania kontaktów pomiędzy różnymi środowiskami młodych entuzjastów historii.

   

  Na zakończenie zwycięzcom wręczone zostaną nagrody. Oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych, najlepsi wyruszą także na kilkudniową wycieczkę naukową po historycznym Pomorzu. Zwycięska szkoła otrzyma również przechodni puchar. Więcej na stronie: http://plhszczecin.eu/

   

  Inauguracja trzeciego sezonu Pomorskiej Ligi Historycznej odbędzie się 23 października 2018 r. o 10:00 w auli uniwersyteckiej na Wydziale Humanistycznym przy ul. Krakowskiej 71-79.