• 12 PAŹ 18
    Prestiżowe konferencje na Uniwersytecie Szczecińskim

Od 15 do 19 października 2018 roku w Szczecinie odbędą się trzy równoległe spotkania:
    11 International Conference on Engineering and Business Education (ICEBE), 7th ICIE – International Conference on Innovation and Entrepreneurship i PEESA III – Personalised Engieneering Education in Southern Africa (Capacity Building in Higher Education).

Dwie konferencje, dyskusje, wykłady, warsztaty oraz spotkania kuluarowe w międzynarodowym gronie, będą doskonałą okazją do wymiany poglądów, prezentacji pomysłów, wyników badań i doświadczeń oraz skonfrontowanie ich z perspektywą biznesu. Dla studentów i młodych naukowców będzie to okazja by porozmawiać o współczesnych wyzwaniach na rzecz budowania potencjału w światowym szkolnictwie wyższym. Wartością dodaną będą warsztaty IdeaShop prezentowane przez Dr. Ronny Adhikarya (USA) dla studentów oraz warsztaty, które poprowadzą Audun Amundsen and Hong Wu (Østfold University College, Norwegia) o nawiązywaniu współpracy międzynarodowej i aplikowania w ramach programu grantów EEA Grants.

Wydarzenia są współfinansowane w ramach program Unii Europejskiej ERASMUS+, ze środków Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz odbywają się przy wsparciu Województwa Zachodniopomorskiego.

Konferencja ICEBE po raz pierwszy odbyła się 2008 roku w niemieckim Wismarze. Od tego czasu kolejne konferencje w ramach cyklu odbywały się m.in. kilkakrotnie w Sibiu w Rumunii, Manili na Filipinach, Cape Town w Południowej Afryce, a także w Norwegii, Namibii, Chinach, i Indiach. Każdorazowo konferencje są efektem współpracy międzynarodowej sieci naukowców i praktyków na rzecz łączenie edukacji biznesowej i inżynieryjnej na poziomie międzynarodowym w celu wspierania procesu globalizacji w dziedzinie edukacji. Od 2011 roku przedstawiciele biznesu stali się aktywnym współuczestnikiem konferencji. Konferencja zapewniła przestrzeń do nawiązywania kontaktów i wymiany ważnych kwestii z obu stron. W 2012 roku konferencja po raz kolejny nabrała nowego wymiaru, dzięki zaangażowaniu studentów. Ich aktywne uczestnictwo sprzyjało kreowaniu lepszej współpracy między biznesem a sektorem akademickim.

Tegorocznym gospodarzem wydarzenia jest Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Konferencja po raz pierwszy odbywa się w Polsce. Obok Uniwersytetu Szczecińskiego, głównym organizatorem jest Uniwersytet w Wismarze i Instytut Roberta Schmidta. Honorowym patronatem obrady międzynarodowego grona naukowców objęli: marszałek województwa zachodniopomorskiego – Olgierd Geblewicz; prezes Głównego Urzędu Statystycznego – Dominik Rozkrut; burmistrz hanzeatyckiego miasta Wismar// burmistrz Wismaru – Thomas Beyer i członek Parlamentu Europejskiego – prof. Dariusz Rosati, którego wystąpienie poświęcone współpracy transgranicznej zamknie obrady konferencyjne w czwartek (18.10.2018, godz. 13:30).

Konferencję swym naukowym patronatem objęli:
    prof. Edward Włodarczyk (Uniwersytet Szczeciński)
    prof. Yibin Liao (Hebei GEO University, Shijiazhuang, Hebei/China)
    siostra dr Imelda Mora, OSA (La Consolacion University, City of Malolos/Philippines)
    dr Han Andreas Blom (Østfold University College, Halden/Norway)
    prof. Anthony Staak (Cape Peninsula University of Technology, Cape Town/South Africa)

W składzie naukowego komitetu organizacyjnego są:
    prof. Norbert Gruenwald, Wismar University
    prof. Waldemar Tarczyński, Uniwersytet Szczeciński
    prof. Jacek Batóg, Uniwersytet Szczeciński

W komitecie organizacyjnym są:
    mgr Małgorzata Zakrzewska Uniwersytet Szczeciński