• 22 STY 19
    Prezydent przyznał nagrody za prace dyplomowe

18 stycznia 2019 r., odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Szczecin za najlepszą pracę magisterską i dyplomową. W gronie wyróżnionych znalazło się troje studentów z Uniwersytetu Szczecińskiego.

W tym roku po raz pierwszy przyznano nagrody w dziedzinie nauk humanistycznych. Laureatkami w tej kategorii zostały:

• dr Aleksandra Marta Grzemska za pracę pt.: „Matki i córki. Związki rodzinne i artystyczne w autobiografiach kobiet po 1989 roku”. Promotorka pracy prof. dr hab. Inga Iwasiów,  Uniwersytet Szczeciński, Wydział Filologiczny Instytut Polonistyki, Kulturoznawstwa i Dziennikarstwa, Zakład Literatury XX i XIX wieku.

• dr Marta Zalewska za pracę pt.: „Kształtowanie narastającego państwowego zasobu archiwalnego w Polsce od 1983 roku. Praktyka archiwalna na przykładzie wybranych archiwów państwowych”. Promotor pracy prof. dr hab. Radosław Gaziński, Uniwersytet Szczeciński, Wydział Humanistyczny Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych, Zakład historii Nowożytnej i Archiwistyki

Dodatkowo wyróżnienie otrzymał mgr Bartosz Rosiak za pracę magisterską „Inny w klasie szkolnej – odrzucenie w grupie rówieśniczej jako problem pedagogiczny w opinii nauczycieli”, którego promotorką była dr hab. Justyna Nowotniak, prof. US, Wydział Humanistyczny, Instytut Pedagogiki.

„Jednym z najważniejszych zadań stojących przed samorządem jest tworzenie warunków dla rozwoju gospodarczego uwzględniającego nowoczesne technologie i innowacje. Wyrazem tego są te osiągnięcia szczecińskiej nauki, które mają zastosowanie w gospodarce. Konkursy odbywają się od 2008 roku i kierowane są do młodych pracowników naukowych i absolwentów szczecińskich uczelni.” – informuje Centrum Informacji Miasta.

Nagrody za prace dyplomowe wpisują się w program działań realizowanym w ramach „Akademickiego Szczecina”, zgodnie z którym priorytetowo traktuje się zadania na rzecz wspierania rozwoju szczecińskiego ośrodka naukowego i akademickiego.

źródło: materiały prasowe Centrum Informacji Miasta