może tu
  • 13 WRZ 18
  Szczeciński Salon Maturzystów „Perspektywy 2018”

  Szczeciński Salon Maturzystów „Perspektywy 2018”

  We wrześniu odbywa się w całej Polsce kampania informacyjna „Salon Maturzystów Perspektywy 2018. Jej adresatem są uczniowie z klas maturalnych liceów i techników, którzy już za rok przystąpią do egzaminu maturalnego i pójdą na studia. Celem Salonu jest ułatwienie im wyboru uczelni i dodatkowych przedmiotów na maturze 2019. W Szczecinie już około 4000 uczniów z całego województwa zarejestrowało się na Szczeciński Salon Maturzystów, który odbędzie się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego w dniach 18-19 września. Kandydaci na studia wezmą udział w spotkaniach na temat matury organizowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu oraz poznają ofertę publicznych i niepublicznych szkół wyższych i instytucji edukacyjnych. Eksperci OKE pomogą tegorocznym maturzystom przygotować się do egzaminu i uniknąć najczęściej popełnianych błędów. Poza uczelniami z regionu o licealistów z Pomorza Zachodniego będą także zabiegały uczelnie m.in. z Warszawy, Poznania i Wrocławia.

   

  Salon Maturzystów, który w 16 ośrodkach akademickich przeprowadzony zostanie w tym roku już po raz dwunasty, to największa w kraju edukacyjna kampania informacyjna przeznaczona dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. Komplet informacji na temat matury uzyskiwany od ekspertów okręgowych komisji egzaminacyjnych i wymagań rekrutacyjnych pozwala kandydatom na studia odpowiednio wcześnie zaplanować egzamin maturalny oraz wybrać właściwe przedmioty dodatkowe.

   

  Poza ofertą edukacyjną tak dużą rzeszę zwiedzających przyciąga program merytoryczny, przygotowany przez OKE w Poznaniu. Odbędzie się ponad 30 spotkań poświęconych maturze 2019 z języka polskiego, języków obcych, matematyki i innych przedmiotów maturalnych. Odbędą się także spotkania poświęcone prezentacji oferty edukacyjnej akademickich uczelni publicznych regionu – swoją ofertę edukacyjną zaprezentuje gospodarz wydarzenia – Uniwersytet Szczeciński oraz inne uczelnie z regionu.

   

  Przewiduje się, że Szczeciński Salon Maturzystów odwiedzi kilka tysięcy maturzystów ze Szczecina oraz innych miejscowości woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego, m.in. z takich miast, jak: Gryfino, Nowogard, Goleniów, Kołobrzeg, Słubice i Kostrzyn nad Odrą.

   

  Salon organizowany jest z inicjatywy Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” – we współpracy z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Poznaniu (której podlegają szkoły na Pomorzu Zachodnim) oraz Uniwersytetem Szczecińskim. Salonowi Maturzystów 2018 patronują: Jarosław Gowin – Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Anna Zalewska – Minister Edukacji Narodowej oraz prof. dr hab. inż. Jan Szmidt – Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. W skład Komitetu Honorowego Szczecińskiego Salonu Maturzystów wchodzą natomiast: prof. dr hab. Edward Włodarczyk – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego (Przewodniczący Komitetu Honorowego), Tomasz Hinc – Wojewoda Zachodniopomorski, Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Piotr Krzystek – Prezydent Miasta Szczecin, Marcjanna Klessa – Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu oraz Magdalena Zarębska-Kulesza – Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

   

  Szczeciński Salon Maturzystów Perspektywy 2018 odbędzie się w dniach 18-19 września na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Krakowskiej 71-79. Na uroczyste otwarcie Salonu z udziałem członków Komitetu Honorowego, organizatorzy zapraszają 18 września (wtorek) o godz. 11.00. Salon dla odwiedzających otwarty będzie w godz. 8.30-15.00. Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny. Szczegółowe informacje na temat programu Salonu, lista wystawców oraz wskazówki dojazdu znajdują się na specjalnie przygotowanej platformie internetowej: http://www.salonmaturzystow.pl/2018/szczecin.