• 28 LIS 19
    „Sztuczna inteligencja a legislacja. Reprezentacja wiedzy i analityka tekstu”

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na wykład dra Michała Araszkiewicza z Uniwersytetu Jagiellońskiego pt. „Sztuczna inteligencja a legislacja. Reprezentacja wiedzy i analityka tekstu”. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 29 listopada, o godz. 12:00 w sali 217 w budynku WPiA  przy ul. Narutowicza 17A.

Sylwetka prelegenta

Adiunkt w Katedrze Teorii Prawa oraz członek Centrum Alternatywnego Rozwiązywania Sporów przy WPiA UJ. Doktor nauk prawnych (2010), radca prawny. Doktorant w Instytucie Filozofii na UJ. Zajmuje się m. in. teorią argumentacji prawniczej, zastosowaniami metod sztucznej inteligencji w odniesieniu do prawa oraz metodologią nauk prawnych, w tym ekonomicznej analizy prawa. Uczestnik wielu międzynarodowych konferencji naukowych oraz współorganizator licznych konferencji i warsztatów. Członek International Association for Artificial Intelligence and Law, członek inicjatywy ArgDiaP oraz ekspert INPRIS – Instytutu Prawa i Społeczeństwa.