• 18 LIS 22
    Dni Otwarte Uniwersytetu Szczecińskiego

Drogi Kandydacie, jeśli chcesz zapoznać się z ofertą kierunków studiów na Uniwersytecie Szczecińskim i dowiedzieć co Uczelnia może Ci zaoferować, serdecznie zapraszamy do udziału w Dniach Otwartych, które odbędą się  6-8 grudnia. Otworzymy dla Ciebie drzwi naszych wydziałów, laboratoriów oraz pracowni. Przygotowaliśmy bogaty program wykładów i warsztatów, abyś mógł przekonać się, że warto podjąć studia na naszej Uczelni.

W ramach Dni Otwartych Uniwersytetu Szczecińskiego przygotowaliśmy aż 55 warsztatów i 63 wykłady. Podczas spotkań i wydarzeń na naszych wydziałach będzie można dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji, zadać pytania dotyczące kierunków, stypendiów czy akademików.

Co  czeka na kandydatów? Jakie zajęcia i warsztaty? Na stronie https://kandydaci.usz.edu.pl/dzien-otwarty-23/  dostępny jest pełen harmonogram spotkań, a w programie m.in:

• Obudzić w sobie pisarza/pisarkę: mini-warsztat pisania kreatywnego – prowadząca prof. dr hab. Inga Iwasiów;
    • Wizyta na strzelnicy laserowej;
    • Wirtualne miejsce zbrodni – symulator wirtualnej rzeczywistości – prezentuje mgr Jakub Baranowski;
    • Skąd się wzięło „Wyznanie wiary”? Na tropie sekretów greckiego oryginału- wykład dr Anety Krupki;
    • Fajnie jest mieć mózg, ale… czy myślisz, gdy kupujesz? Trochę o racjonalności, pułapkach… – prelekcja dr Agnieszki Smalec;
    • Zwiedzanie laboratorium optycznego;
    • Życie jezior – od noworodka do staruszka – wykład prof. dra hab. Roberta Czerniawskiego, Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej i Monitoringu Środowiska Uniwersytetu Szczecińskiego;
    • Groźne zjawiska atmosferyczne –  prelekcja dra Szymona Walczakiewicza;
    • Wizyta w laboratoriach Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka –  prezentacja dra Macieja Buryty.

Zapraszamy do udziału.