• 22 CZE 18
    4. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce nożnej

W dniach 10-13 czerwca w Gdańsku odbył się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej. 16 najlepszych zespołów z całego kraju rozpoczęło rywalizację w czterech grupach egzaminacyjnych. Reprezentacja Uniwersytetu Szczecińskiego przystępowała do turnieju jako zespół niepokonany, który zarówno w meczach wojewódzkich, jaki półfinałach AMP nie stracił ani jednej bramki. Biorąc pod uwagę tak okazałą serię, drużyna miała przed sobą jasny cel- walczyć o medale Mistrzostw Polski.

W fazie grupowej US pokonał UŚ Katowice oraz UWM Olsztyn, a także bezbramkowo zremisował z PŚk Kielce. Rezultaty te pozwoliły na zajęcie pierwszego miejsca w grupie, a co za tym idzie stawiały nasz zespół w roli faworyta w ćwierćfinałowym pojedynku z SGGW Warszawa.

Mecz z drużyną ze stolicy przebiegał pod dyktando naszych zawodników, ale dopiero w drugiej połowie udało się złamać obronę przeciwnika. W końcowych minutach spotkania skromne prowadzenie zostało utrzymane, co dało drużynie US awans do strefy medalowej.

Półfinałowe starcie z AJD Częstochowa miało dwa oblicza- pierwsza połowa to dominacja szczecińskiego zespołu, która nie została udokumentowana bramką. W drugiej części mecz się wyrównał, ale sytuacji strzeleckich było niewiele. Kiedy wydawało się, że pojedynek rozstrzygnie seria rzutów karnych, jeden z zawodników rywala zdecydował się na niespodziewany strzał niemal z polowy boiska, który kompletnie zaskoczył naszego bramkarza i pozwolił przeciwnikom wejść do ścisłego finału.

W meczu o 3. miejsce w turnieju naszym pilkarzom wyraźnie brakowało sił, w skutek czego musieli uznać wyższość UMCS Lublin. 4. miejsce w AMP i srebrny medal w klasyfikacji Uniwersytetów to okazały wynik, ale ambicje zespołu były znacznie większe. Biorąc pod uwagę, że drużyna US została w obecnym sezonie mocno przebudowana, a w składzie znalazło się wielu młodych graczy, można uznać, że zespół zapłacił tzw. „frycowe”. Należy się też spodziewać, że w kolejnej edycji AMP reprezentacja US z jeszcze większą determinacją walczyć będzie o końcowy sukces.

Skład zespołu:
    Mateusz Silewicz, Łukasz Kubicki, Paweł Odlanicki-Poczobut, Grzegorz Tarasewicz, Mateusz Król, Ernest Graś, Jakub Klimko, Mateusz Kowalczyk, Daniel Mojsiewicz, Kamil Zieliński, Mikołaj Duwe, Michał Grześkowiak, Michał Rudzki, Grzegorz Krukowski, Michał Moś, Igor Czuryszkiewicz, Karol Izdebski, Krystian Podgórski. Grający trener: Marcin Szewczyk